İYİ Parti ve CHP arasındaki yerel seçim görüşmeleri devam ederken iki partinin de bazı ilçelerde anlaşamadığı iddia edildi. İki parti arasında Ankara'nın Etimesgut, Muğla'nın Bodrum, Denizli'nin Pamukkale, Kocaeli'nin Çayırova ve Bursa'nın Osmangazi ilçelerinde uzlaşı çıkmadı.

CHP ve İYİ Parti'nin oluşturduğu Millet İttifakı'nın bazı ilçelerde anlaşma sağlayamadığı öğrenildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in konuya ilişkin olarak bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği ifade edildi.

Cumhuriyet'in haberine göre CHP ve İYİ Parti arasındaki görüşmeler tamamlanırken, iş birliğinin kapsamına ilişkin bir protokol hazırlığı yapıldığı da kaydedildi.

İki parti arasında, bazı metropol ilçelerde çıkan görüş ayrılığında hala bir sonuç alınamadığı belirtildi. Bu konuda iki parti liderinin devreye girdiği öğrenildi. 

GÖRÜŞ AYRILIĞI YAŞANDI: Edinilen bilgiye göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, telefonla görüştü. İki liderin görüşmede görüş ayrılığı yaşanan ilçelerle ilgili değerlendirme yaptığı öğrenildi.

 

PAYLAŞILAMAYAN İLÇELER HANGİLERİ: İki parti arasında Ankara'nın Etimesgut, Muğla'nın Bodrum, Denizli'nin Pamukkale, Kocaeli'nin Çayırova ve Bursa'nın Osmangazi ilçelerinde uzlaşı çıkmazken, söz konusu ilçelerde yaşanan görüş ayrılıkları bulundukları kentlerdeki diğer ilçeleri de kısmen etkiledi.İki parti İstanbul ve İzmir'in ilçeleri konusunda da bir anlaşma sağlayamadı. İnternet Haber

İYİ Parti CHP Anlaşamadığı İlçeler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsunspor Hazırlık Kampını tamamladı
Samsunspor Hazırlık Kampını tamamladı
Fındık bu gün ne kadar?
Fındık bu gün ne kadar?