İstanbul'da gerçekleşen deprem sonrası, Samsun'da olası bir deprem durumunda nerede toplanılacağı da merak konusu oldu. Peki Samsun'da olası bir deprem durumunda nerede toplanılır?

Admin

İstanbul 'da yaşanan deprem  ülkenin gündemine otururken, Kuzey Anadolu Fay hattı üzerinde bulunan Samsun'da olası bir deprem durumunda toplanma merkezi ve yerleri de herkes tarafından araştırılmaya başlandı.

 Samsun'da ilçe ilçe deprem durumunda toplanma yeri ve adresleri, Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü  internet sitesinden yada türkiye.gov.tr üzerinden Acil Toplanma Alanı Sorgula bölümünden mahalle mahalle sorgulanabiliyor.

Samsun'un İlkadım ilçesine bağlı Çiftlik caddesi, Gebi caddesi, Ebu Suud caddesi, Hançerli mahallesi, Hastane mahallesi, İlyasköy mahallesi, Atakum ilçesinde Adnan Menderes Bulvarı, Şehit Fikret Özer sokak, Canik ilçesinde Gaziosmanpaşa mahallesi Abalıoğlu sokak, Ladik ilçesinde Ağcakaya mahallesi gibi yerlerin deprem durumunda toplanma yerlerini e-devlet üzerinden bulabilirsiniz.

Deprem durumunda toplanma yerlerini merak ediyorsanız e-devlet  şifrenizi kullanarak türkiye.gov.tr  adresinden toplanma yerlerini sorgulayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

 

Samsun'da olası bir depremde toplanabileceğiniz bazı güvenli alanlar şu şekilde; 

 Samsun ilçe, mahalle ve toplanma alanları....

İlkadım- Karasamsun Mahallesi - Karasamsun Spor Parkı 

İlkadım- Rasathane Mahallesi -Anneler Parkı 

İlkadım- İstasyon Mahallesi -Gazi Parkı 

İlkadım- Yenidoğan Mahallesi -Şehit Erhan Pekel Parkı 

İlkadım- Kadifekale Mahallesi -30 Agustos Parkı 

Atakum- Mimar Sinan Mahellesi -Atakum KYK Yurdu ve Spor Tesisileri 

Atakum- Esenevler Mahellesi - Çamlık Parkı 

Atakum- Mimar Sinan Mahellesi Engelliler Yaşam Parkı 

Atakum- Çobanlı Mahallesi -Atakum Belediyesi Hobi Bahçeleri 

 
İstanbul deprem Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X