ADANA'da kurban pazarlarını dolaşanlar 26 yaşındaki üniversite mezunu Halil Özdadak'ın tabelasını görünce şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

Admin

Kurban pazarında tabelasıyla şaşırtıyor yazıyı görenler fotoğrafını bile çekiyor - Sayfa 1

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü'nden 2017 yılında mezun olan Halil Özdadak, askere gidip gelmesinin ardından iş bulamayınca ailesiyle birlikte Kurban Bayramı için koyun satmaya başladı. Kurban pazarındaki çadır ve koyunların aynı olması üzerine tabela asmaya karar veren Özdadak, yazısıyla ilgi çekmeyi başardı.

 

Kurban pazarında tabelasıyla şaşırtıyor yazıyı görenler fotoğrafını bile çekiyor - Sayfa 2

Koyunlarını kurban pazarında satışa çıkaran Özdadak, ilgi çekebilmek için çadırının önüne 'Üniversite mezunu koyuncu' yazılı tabelayı astı. Özdadak, müşterilerin çadırına bu tabela yüzünden ilgi gösterdiğini söyledi. 

 
Kurban pazarında tabelasıyla şaşırtıyor yazıyı görenler fotoğrafını bile çekiyor - Sayfa 3

Satış-pazarlama taktiği: Farklı olmaya çalıştığını dile getiren Özdadak, insanların ilgilerini içeri çekmek istediğini ve bunun satış-pazarlama tekniklerinden biri olduğunu belirtti.

 

Kurban pazarında tabelasıyla şaşırtıyor yazıyı görenler fotoğrafını bile çekiyor - Sayfa 4

Fotoğraf çekip sohbet ediyorlar: Tabeladan önce çadırına çok az müşteri geldiğini ifade eden Özdadak, "Şimdi ise insanlar gelip fotoğraf çekiyor, sohbet ediyor." ifadelerine yer verdi. Özdadak, konuşmasına şu şekilde son verdi.

 

Kurban pazarında tabelasıyla şaşırtıyor yazıyı görenler fotoğrafını bile çekiyor - Sayfa 5

Satışları arttı: "Çektikleri fotoğrafları sosyal medyaya yüklüyorlar, bilmeyen insanların da ilgisini çekiyor. Sohbet sırasında koyunları pazarlama şansım oluyor. Satışlarım da arttı çok şükür"

İnternet Haber

Adana Halil Özdalak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da 400 tane çiçek dağıttı, işte nedeni...
Samsun'da 400 tane çiçek dağıttı, işte nedeni...