ROMANYA 15 yaşındaki Alexandra Macesanu'nun kaçırılıp tecavüze uğraması sonrası öldürülmesini konuşuyor. Genç kız polisten yardım istedi ancak, polis olay yerine çok geç gitti. Olay ortaya çıkınca 6 gün önce göreve başlayan İçişleri Bakanı Nicolae Moga istifa etti.

Admin

Romanya'da geçen hafta kaçırılan 15 yaşındaki Alexandra Macesanu 3 kez acil telefon hattını arayıp dövüldüğünü ve kendisine tecavüz edildiğini bildirdi, polis ise olay yerine ancak 19 saat sonra ulaştı.

İki cinayeti de itiraf etti

Olayın ardından gözaltına alınan şüphelinin avukatı, müvekkilinin 15 yaşındaki kız çocuğunu ve 18 yaşındaki bir diğer kızı öldürdüğünü itiraf ettiğini açıkladı. 65 yaşındaki zanlı Gheorge Dinca, polise geçen Çarşamba günü kaybolan 15 yaşındaki Alexandra Macesanu'yu ve nisan ayından beri haber alınamayan 18 yaşındaki Luiza Melencu'yu öldürdüğünü kabul etti.

Başlarına vurup öldürmüş

BBC Türkçe'nin aktardığına göre Dinca'nın avukatı Alexandru Bogdan, "Müvekkilim, iki gencin kendisiyle gönüllü olarak gittiklerini, ancak her iki olayda da kısa süre sonra tartışma çıktığını, başlarına vurduğunu ve darbelerin ölümlerine yol açtığını söyledi" dedi. Hafta sonu Dinca'nın evinde yapılan aramada polis insan kalıntıları ve Alexandra'ya ait olan takılar buldu.

Hükümete çağrı! Daha çok kişi görevden alınmalı

Cumartesi günü binlerce gösterici, başkent Bükreş'te yapılan eylemde 'Beceriksizlik' diye bağırdı, hükümete olay nedeniyle daha çok kişinin görevden alınması çağrısında bulundu. Alexandra'nın ailesi de yetkilileri kızlarının açtığı telefonları ciddiye almamakla suçladı.

Yalnızca 6 gün önce göreve getirilen İçişleri Bakanı Nicolae Moga da dün Başbakan Viorica Dancila ile görüştükten sonra istifasını açıkladı. Tepkilerin ardından Romanya Emniyet Genel Müdürü de görevden alınmıştı.

Kaynak: İnternet Haber

Romanya Alexandra Macesanu Nicole Moga
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Perinçek'ten Akıncı'ya: KKTC Cumhurbaşkanı değil Amerikan Valisi!
Perinçek'ten Akıncı'ya: KKTC Cumhurbaşkanı değil Amerikan Valisi!
Sadık Piyade: Teröre karşı harekatlarda Mehmetçiğe bağış yağıyor
Sadık Piyade: Teröre karşı harekatlarda Mehmetçiğe bağış yağıyor