Gaziantep'in Nizip ilçesinde kurulan kapana ve dur ihtarına rağmen kaçmayı başaran 8 kişilik hırsızlık çetesi Jandarma Trafik Tim Komutanı Ümit Gürdoğan tarafından tek başına çökertildi. Bitkin düşene kadar zanlıların peşinden koşan TİM Komutanı Gürdoğan, zanlılardan 4'ünü yakalamayı başardı. Bu kovalamaca filmleri aratmadı.

Admin

Kahraman Uzman Çavuş Ümit Gürdoğan tek başına hırsızlık çetesini çökertti - Sayfa 1

Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı Kom Şube ekipleri ile Nizip Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Gaziantep'in Nizip, Karkamış ve Oğuzeli ilçelerinde organize şekilde hırsızlık yapan şebeke üyelerinin bulunduğu bir otomobil takip altına alındı. İlçe girişine kontrol noktası oluşturarak kapan kuruldu. 

 

Kahraman Uzman Çavuş Ümit Gürdoğan tek başına hırsızlık çetesini çökertti - Sayfa 2

Çavuş Gürdoğan aracı fark edip tek başına peşlerinden kovalamaya başladı. Aracın kapandan geçerken lastikleri patladı. Gürdoğan kendisi ters şeride girerek kapana kapılmadı. Şebeke üyelerinin aracına çarparak durdu. Şüpheliler yaya olarak kaçmaya başlayınca peşlerine düştü.  Kaçan 7 kişiden birini yakaladı. Onu araca kilitledi.

 
Kahraman Uzman Çavuş Ümit Gürdoğan tek başına hırsızlık çetesini çökertti - Sayfa 3

İkinci şahsı, kelepçeleyip yere yatırdı 
Gürdoğan, şahıslardan birini daha kıstırarak yakaladı. Şahsı yere yatıran Gürdoğan, ellerini arkadan kelepçeleyerek başına ise yine çevredeki vatandaşlardan birini bıraktı. Şahısları yakalamak için peşlerinden takibe devam eden Ümit Gürdoğan, yolda bir güvenlik görevlisine rastladı. 

 

Kahraman Uzman Çavuş Ümit Gürdoğan tek başına hırsızlık çetesini çökertti - Sayfa 4

Güvenlik görevlisinin kelepçesini aldı 
Gürdoğan, bu güvenlik görevlisinin kelepçesini alarak, peşinden gelmesini istedi. Gürdoğan, 3. şahsı da yakalayarak kelepçeledi. Gürdoğan, yorgunluğuna rağmen pes etmedi. Kilometrelerce şahısların peşinden koşan ve bitkin düşen Gürdoğan, yoldan geçen bir motosikleti durdurarak, dördüncü şahsın peşine düştü. 

 

Kahraman Uzman Çavuş Ümit Gürdoğan tek başına hırsızlık çetesini çökertti - Sayfa 5

Son şahsın ellerini çamaşır ipiyle bağladı 

Motosikletin arkasında şahsın kaçtığı yöne doğru hareket eden Gürdoğan, dördüncü şahsı da yakalamayı başardı. Gürdoğan, bu kez ise çevrede bulunan bir evin balkonundaki şahsa seslenerek, ip istedi. Balkondaki şahsın attığı çamaşır ipi ile şahsın elini bağlayan Tim Komutanı Gürdoğan, diğer 3 kişinin ise izini kaybetti. 

 

Kahraman Uzman Çavuş Ümit Gürdoğan tek başına hırsızlık çetesini çökertti - Sayfa 6

Bitkin düşen Tim Komutanı hastaneye kaldırıldı 
Yorgun ve bitkin düşen Uzman Çavuş Gürdoğan, peşinden gelen ekiplere yakaladığı 2'si kadın 4 şahsı teslim ettikten sonra Nizip Devlet Hastanesine kaldırıldı. Sarf ettiği efor nedeniyle bitkin düşen Gürdoğan, kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı. 43 yaşındaki Ümit Gürdoğan'ın evli ve iki çocuk babası olduğu öğrenildi.

İnternet haber

Gaziantep Trafik Tim Komutanı Ümit Gürdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da 400 tane çiçek dağıttı, işte nedeni...
Samsun'da 400 tane çiçek dağıttı, işte nedeni...