GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-09-2019 16:51   Güncelleme : 17-09-2019 16:51

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Gülsan Sanayi Sitesi, yeni yapılan sanayi sitesi açılmadan yıkılmayacak" dedi. Demir, mobilyacılara da 'sergi alanı' bulun" dedi.

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüb Güler ve oda başkanları, 32. Ahilik Haftası dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'i ziyaret etti. 

Başkan Demir, "Burası çok köklü bir belediyedir. Yeni bir yönetim daha 5 ay oldu. Belediyemizin yeni şemasını şekillendirdik. 6 tane daire başkanlığını kaldırdık. Benzer görevdeki birimleri diğer dairelere ekledik. 120 tane şube müdürlüğümüzü 90'ın altına çektik. Şu anda onlarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Şehir içindeki hatlar, özel otobüs hatlarıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

SANAYİ SİTESİ AÇILMADAN HİÇBİR ŞEYİ YIKMAYACAĞIZ

Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, yeni sanayi ile ilgili Başkan Mustafa Demir'den bilgi istedi. Gülsan Sanayi Sitesi ile ilgili yeni gelişmeler olduğunu ifade eden Demir, "Epey bir yol aldık. Sizleri gerçek anlamda rahatlatacak bir proje oluyor. Bir kısım işlerimizi halkımız yaptıkça daha çok görecek. Bu camiada art niyetle çok yorum yapılıyor. Yaptığımız anlattığımız zaman yapacak olduğumuz bir motivasyonu kalmıyor. Yaptıkça halkımız daha çok görecek. Samsun'a çok özel bir alanı çok özel bir sanayi sitesini kazandırarak hizmete açacağız. Yeni yapılan sanayi sitesi açılmadan hiçbir şeyi yıkmayacağız. Esnafımız bir hafta çalışamaması demek onun hayatını olumsuz etkileyeceğini farkındayız" ifadelerini kullandı.

MOBİLYACILARA SERGİ ALANI BULACAĞIZ

Mobilyacıların yeni yer sorunu ile ilgili yer arama çalışmalarının başlatılacağını söyleyen Demir şunları söyledi: "Mobilyacıları hem üretim hem de sergi anlamında yeni yer konusunu araştırıyoruz. Sizler de araştırın. Belediye olarak yanınızdayız. Türkiye'nin en iyi mobilyacılar sitesini mümkünse yanında bir keresteciler alanını açma konusunda birlikte çalışalım."