Balıkesir’in Manyas ilçesinde imamın yaptığı görenleri hem hayrete düşürdü hem takdir etmesine sebeb oldu. Bu sıradışı imam görev yaptığı caminin bahçesini botanik bahçesine çevirdi.

Admin

Balıkesir'de sıradışı imam! Camiyi botanik bahçeye çevirdi takdir topladı - Sayfa 1

Manyas'ın Maltepe Mahallesinde bulunan Hacıilyas (Çerkes) Camisi imamı Hasan Demirtaş camisinin bahçesine çeşit türde ağaç ve çok yıllık bitkiler ile botanik bahçesine çevirdi.

 

Balıkesir'de sıradışı imam! Camiyi botanik bahçeye çevirdi takdir topladı - Sayfa 2

1900 yılında hizmete giren ve ilçe merkezinde ki en eski camisi olma özelliği taşıyan Hacıilyas Camisine 2009 yılında camiye imam-hatip olarak atanan Hasan Demirtaş, bakımsız bir halde bulduğunu söylediği cami bahçesini elinden geldiği kadar düzenledi. 

 

Demirtaş “Burası ben atandığımda caminin bahçesi çok bakımsızdı, ağaçlar olur, olmadık şekilde ekilmiş ve bakılmamış. Eski ağaçların tamamını kestim, 240 civarında değişik cinste ağaç ektim,bahçesini çim ektim. Elimden geldiğince bakmaya çalışıyorum.  Yoldan gelip,geçenler araçlarını durdurup burada fotoğraf çektiriyorlar. Herkesi camimize bekliyoruz“ dedi. 

 

Balıkesir'de sıradışı imam! Camiyi botanik bahçeye çevirdi takdir topladı - Sayfa 4


Manyas Müftüsü Fehmi Aydınlı imam-hatip Hasan Demirtaş’ın çalışmalarının örnek olmasını dilediğini belirterek “Hasan hocamız gibi çevreye ve görev yaptığı caminin çevresine karşı duyarlı din görevlilerine ihtiyacımız var. Ben kendisini tebrik ediyorum“ dedi. 

 

Balıkesir'de sıradışı imam! Camiyi botanik bahçeye çevirdi takdir topladı - Sayfa 5

İlçede herkes İmam Demirtaş'ın yaptığı bu güzel çalışmayı konuşuyor.

Kaynak: İnternet Haber

Balıkesir Hacıilyas (Çerkes) Camisi imam Hasan Demirtaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siyasi Partinin Genel Sekreteri Zimmetine Para mı Geçiriyor ?
Siyasi Partinin Genel Sekreteri Zimmetine Para mı Geçiriyor ?
Samsunspor Hazırlık Kampını tamamladı
Samsunspor Hazırlık Kampını tamamladı