23 Haziran İstanbul son seçim anketleri ne diyor, son durum ne? Hangi aday kaç puan önde görünüyor? 14 büyük anket şirketinin açıkladığı anketlere göre İstanbul'da seçimi kim kazanacak? işte 23 Haziran anket sonuçları...

Admin

 

23 Haziran İstanbul seçim anketleri son durum ne 14 anket şirketinin sonuçları - Sayfa 1

23 Haziran seçimlerine sadece 3 gün kaldı. Türkiye’nin gözü pazar günü İstanbul’dan gelecek haberlerlerde olacak. 31 Mart seçimlerinde Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu arasında kafa kafaya bir sonuç çıkmıştı. Bu seçimde de öyle mi olacak, yoksa oy farkı çok mu büyük olacak? Kimse şimdilik bir tahmin yürütemiyor ancak anket şirketlerinin açıkladıkları rakamlara göre fark bir hayli fazla.

 

23 Haziran İstanbul seçim anketleri son durum ne 14 anket şirketinin sonuçları - Sayfa 2

Şimdiye kadar 14 büyük anket şirketi ellerindeki anketleri kamuoyuyla paylaştı. Aralarında KONDA, ORC, MAK, Optimar, SONAR, ADA ve Avrasya gibi büyük anket şirketlerinin bulunduğu 14 anket şirketinden sadece ORC Binali Yıldırım’ı önde gösterirken, diğer 13 şirket Ekrem İmamoğlu’nu önde gösterdi.

 

23 Haziran İstanbul seçim anketleri son durum ne 14 anket şirketinin sonuçları - Sayfa 3

En büyük oy farkını veren iki anket şirketi

Açıklanan anketler arasında en büyük oy farkını ise KONDA, SONAR ve Themis Araştırma şirketleri verdi. KONDA, Ekrem İmamoğlu lehine 9 puanlık fark verirken, Themis 8 puan fark verdi, SONAR ise 6 puanlık bir fark çıkacağını açıkladı. İşte bugüne kadar yapılan 14 seçim anketinden çıkan sonuçlar...

 

23 Haziran İstanbul seçim anketleri son durum ne 14 anket şirketinin sonuçları - Sayfa 4

KONDA anket sonuçları: KONDA Araştırma şirketi bugün açıkladığı ankette Ekrem İmamoğlu’nun yüzde 54, Binali Yıldırım’ın yüzde 45 oy oranına ulaşacağını açıkladı.

 

23 Haziran İstanbul seçim anketleri son durum ne 14 anket şirketinin sonuçları - Sayfa 5

MAK Danışmanlık: MAK Danışmanlık Araştırma Şirketi’nin 11 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği ankete göre Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım'ın 2 puan önünde. 15 ve 20 Mayıs arasında yapılan anketin sonuçlarına göre, kararsızlar dağıtıldıktan sonra İmamoğlu yüzde 50,3, Binali Yıldırım yüzde 48,2 ve Saadet Partisi adayı Necdet Gökçınar yüzde 0,75 oy alacağı öngörülüyor.

 

23 Haziran İstanbul seçim anketleri son durum ne 14 anket şirketinin sonuçları - Sayfa 6

Optimar Araştırma: Optimar Araştırma şirketi, yaptığı son ankette İmamoğlu’nun yüzde 52 ile Binali Yıldırım’ın dört puan önünde olduğunu ortaya koydu.

 

23 Haziran İstanbul seçim anketleri son durum ne 14 anket şirketinin sonuçları - Sayfa 7

ORC Araştırma Eğitim Danışmanlık: ORC Araştırma Eğitim Danışmanlık'ın son anketine göre Binali Yıldırım yarışı yüzde 47 ile önde götürüyor. ORC'nin "23 Haziran'da kime oy vereceksiniz ?" sorusuna CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu diyenlerin oranı ise yüzde 46,7'de kaldı. İnternet Haber

 

23 Haziran İstanbul seçim anketleri son durum ne 14 anket şirketinin sonuçları - Sayfa 8

REMSES İstanbul anket sonuçları: Remses, Yıldırım ve İmamoğlu'nun oy oranlarını şöyle açıkladı:

Binali Yıldırım: oy oranı yüzde 48.53,
Ekrem İmamoğlu:  oy oranı yüzde 51.14

İstanbul seçim anket İmamoğlu yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da 400 tane çiçek dağıttı, işte nedeni...
Samsun'da 400 tane çiçek dağıttı, işte nedeni...