GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-09-2019 14:10   Güncelleme : 18-09-2019 14:10

Samsun'un bazı bölgelerinde yaşanan asayiş olayları oldukça fazla. Cinayet, uyuşturucu, adam yaralama, silahlı ve sopalı kavga herkes tarafından haberlerde sık sık rastlanan olaylar arasında yer alıyor.

Samsun , asayiş oranı oldukça yüksek şehirler arasında yer alıyor. Özellikle Samsun'un bazı mahallerinde gece dışarı çıkmak oldukça teklikeli. Uyuşturucudan silahlı yaralamaya her türlü olay sık sık yaşanıyor. Samsun'da uyuşturucuyla mücadele konusunda da çok fazla çalışma yürütülüyor. Uyuşturucu ticaretinin fazla olduğu bölgeler tespit edilse de Samsun'da hala uyuşturucu ticareti çok yüksek oranda. Bu durumda Samsun'da gece dışarı çıkmak da insanı tedirgin ediyor.Peki Samsun'da geceleri rahatça yürüyemeyeciğiniz yerler neresi?

Samsun'da geceleri rahatça yürüyemeyeciğiniz yerler şu şekilde; 

1- Hastanebaşı Mahallesi 

Samsun'un en tehlikeli bölge ve mahallerinin başında yer alabilecek Hastane mahallesinde çevre sakinlerinin şikayetleri bitmekle bilmiyor, cinayetten uyuşturucu satışına her şeyin olduğu mahallede gençler çoğunlukta olmak üzere herkes tehlike altında. Yeni bir cinayet haberinin ardından ortalık durulsa da tekrar bir olayın olmayacağı kesinliğe ulaşmış değil.

2- Canik İlçesi 

Fuhuş ve uyuşturucu merkezli mahalleler adı altında Canik ilçesi ön plana çıkmakta. Çevredeki vatandaşlar polislerin ve emniyet güçlerinin müdahalelerini yeterli bulmuyor. ismini vermek istemeyen bir mahalleli "korkudan kimse dışarı çıkamaz oldu hani adalet hani devletimiz?" ifadelerini kullandı.

3- Fatih Mahallesi 

Uyuşturucu ticaretinin çok olduğu Fatih mahallesinde de durum farklı değil çevrede yaşayan vatandaşlar "her dakika uyuşturucu ticaretinin olduğunu" belirterek "bir de bunu gözümüzün önünde hiçbir korku ve tereddüt olmadan yapıyorlar" ifadelerini kullandılar. Bunların olmasının sebebinin polis denetimi azlığından şüpheleniliyor.

4- Çarşamba İlçesi 

Bu bölgede de durum hemen hemen aynı fakat edinilen bilgiye göre İtalyan mafyalarını aratmayan sözde mafyaların bulunduğu öğrenildi. Daha çocuk yaşta silahlanma başladığını ve bunlara uyuşturucu çetelerinin de dahil olduğu belirtildi.

5- Cezaevi Mahallesi 

Geçtiğimiz günlerde silahlı olaylarıyla tanınan Cezaevi mahallesine de listemizde yer veriyoruz. Genelde akşam saatlerinde olan kanlı kavgalar ve silahlı çatışmalara kadar uzayan olayları ile tanınıyor Cezaevi Mahallesi son dönemlerde bekçilerin denetiminin artmasıyla birlikte güvenlik artsa da tehlikeli bir yer olduğu gerçeğini değiştirmiyor.