Samsun Büyükşehir'de Mustafa Demir büyük farkla kazandı SAMSUN'da, yerel seçimin kesin olmayan sonucuna göre, 'cumhur ittifakı'nın adayı AK Parti'li Mustafa Demir, Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi.

Admin

Cumhur ittifakı'nın adayı AK Parti'li Mustafa Demir, Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin resmi olmayan sonucuna göre, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazandı. Büyükşehir Belediyesi'nde 3 dönemdir AK Parti'li Yusuf Ziya Yılmaz, başkanlık yapıyordu. Yılmaz'ın milletvekilliği adaylığı için geçen yıl görevinden istifa etmesi nedeniyle yerine bu görevi yerel seçime kadar Zihni Şahin yürüttü. 

MUSTAFA DEMİR KİMDİR?

Mustafa Demir, 18 Ocak 1961'de, Trabzon Şalpazarı'nda dünyaya geldi. Demir, Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu ve 4 yıl kamu hizmeti yaptı. Mimarlık, yapı müteahhitliği ve ticaretle uğraşan Demir, Atakum Belediyesi'nde meclis üyeliği de yaptı. 22'nci ve 23'üncü dönemde Samsun milletvekili seçilen Demir, aynı dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı olarak görev yaptı. Mustafa Demir, 60'ıncı hükümette Bayındırlık ve İskan Bakanlığı görevini üstlendi.

PARTİLİLERLE BULUŞTU

Samsun'da, Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde resmi olmayan sonuçlarına göre Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen AK Parti'li Mustafa Demir, "Bu seçimde genel seçim etkisi olarak Cumhur İttifakı’nın zafiyete uğramasını bekleyenler hüsrana uğradı" dedi.

Cumhur İttifakı'nın AK Parti'li adayı Mustafa Demir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda partilinin katılımı ile Cumhuriyet Meydanı’nda partililerle bir araya geldi.

Partililere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Demir, "Kar demeden, soğuk demeden ve dur durak bilmeden çalışan tüm gönül erlerine teşekkür ederiz. Hayırlı bir neticeye ulaştık ve önümüzdeki 5 yıl ilçe belediye başkanlarımızla beraber artık Büyükşehir, ilçe ayrımı yok. Artık güç birliği ile birlikte vadettiğimiz projeleri, sabah namazı itibariyle mesaiye başlayıp beş yıl boyunca gece gündüz çalışarak başaracağız. Huzurlarınızda bunun sözünüzü veriyoruz. Samsun’da istihdam başta olmak üzere her alanda 7’den 70’e tüm Samsunlu kardeşlerimizin hayatına dokunan, hayatını güzelleştiren ve onları mutlu eden belediyecilik hizmetlerini sizlerle beraber sergileyeceğiz. Burada bulunduğunuz ve akın akın buraya geldiğiniz için hepinizden Allah razı olsun. Samsun ve Türkiye’de çok güçlü bir mesaj verdiniz. Bu seçimde genel seçim etkisi olarak Cumhur İttifakı’nın zafiyete uğramasını bekleyenler hüsrana uğradı. Onları hüsrana uğrattınız, sizlere teşekkür ediyoruz" dedi.

Samsun Büyükşehirde Mustafa Demir Dönemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsunspor'un yol haritasını konuştular
Samsunspor'un yol haritasını konuştular
Kuvvetli sağanak sel ve su baskınlarına karşı dikkat! Etkisini artıracak
Kuvvetli sağanak sel ve su baskınlarına karşı dikkat! Etkisini artıracak