İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı. Artık resmen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan İmamoğlu, İBB'nin Saraçhane'deki binasına gelerek görevi Mevlüt Uysal'dan devraldı. Tören öncesi bir basın açıklamasında bulunan Ekrem İmamoğlu süreci değerlendirdi. İmamoğlu ayrıca bu hafta sonu Saraçhane’de halkla buluşup yaşanan süreci paylaşacaklarını da açıkladı.

Admin

Ekrem İmamoğlu mazbatayı aldı işte o görüntüle

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Ekrem İmamoğlu, İl Seçim Kurulu'ndan mazbatasını aldıktan sonra İBB'nin Saraçhane'deki binasına geldi. İmamoğlu, devir teslim öncesi İBB'nin önünde basın açıklaması yaptı. İmamoğlu açıklamasında tören esnasında içeriye basın mensuplarının alınmayacağını kendilerinin daha sonra basına fotoğraf servis edeceğini duyurdu. İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle;

16 milyon insanımız için...

Bu an itibarıyla devam eden süreçler var, bunun farkındayız. Elbette ki şehrimizi, şehrimizde yaşayanlarımızın huzuru ve mutluluğu için bir an önce bu süreçlerle ilgili net ifadelerini ilgili kurullardan elbette ki bekliyoruz. Bizim kafamız net. Hak, hukuk ve adaletten asla vazgeçmedik. Kimsenin hakkını yemedik, '16 milyonun hakkını yedirtmeyiz' dedik.

Bir kişiye, bir gruba, bir partiye hizmete değil 16 milyon insanına hizmet etmeye bugün itibarıyla başlamıştır. Bu kentin ihtiyaçlarını biliyoruz. Bu şehirde yaşayan herkesin taleplerini biliyoruz ve hizmet etmeye hemen, hızlıca başlayacağız. Halkımızla bu hafta sonu Saraçhane’de buluşup süreci paylaşacağız.

İmamoğlu görevi devraldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayında bulunan İl Seçim Kurulunda mazbatasını aldıktan sonra geldiği Saraçhane’de görevi Mevlüt Uysal’dan devraldı.

Mazbatayla fotoğraf çektirdi

25 yıl sonra İstanbul'u kazanan Cumhuriyet Halk Partisi'nde büyük bir sevinç yaşanıyor. İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldıktan sonra basın mensuplarına poz verdi.

Gün içinde neler yaşandı?

31 Mart seçimlerinden 16 gün sonra Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatasını aldı. İstanbul İl Seçim Kurulu İmamoğlu'nu Maltepe tutanaklarının tesliminden hemen sonra mazbata için davet etmişti.

İmamoğlu'nun gelişi sırasında İstanbul Adalet Sarayı'nda büyük bir izdiham yaşandı

İstanbul İmamoğlu Devir Töreni
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nazlıcan evet dedi..
Nazlıcan evet dedi..
Ordulu kadının örnek duyarlılığı! Kuş elektrik saatine yuva yapınca elektriği kesti!
Ordulu kadının örnek duyarlılığı! Kuş elektrik saatine yuva yapınca elektriği kesti!