Özkefeli’den 15 Temmuz mesajı Atatürkçi Düşünce Derneği Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli 15 Temmuz’un 3. Yıldönümünde mesaj yayınladı.

Admin

Özkefeli yayınladığı mesajında;

“15 Temmuz 2016 gecesi yaşadığımız hain FETÖ darbe girişiminin üzerinden üç yıl geçti. Darbe girişimi sonrası açılan yüzlerce dava, kamudan atılan yüz binleri aşkın memura rağmen henüz darbe girişiminin perde arkası aralanamadı. Darbenin siyasi ayağı ise neredeyse dokunulmaz olarak kaldı.

 

Siyasal iktidar mağduriyet üzerinden olayın bir “hükümet darbesi” girişimi olduğunu söylese de darbe girişiminin hedeflerine bakıldığında gerçek hedefin laik, demokratik, sosyal hukuk devleti olan; Türkiye Cumhuriyeti olduğu bütün çıplaklığı ile ortada durmaktadır.

 

15 Temmuz 2016 gecesi başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere, devletin neredeyse tüm kurumlarına sızan FETÖ mensuplarınca yapılan darbe girişiminin yıldönümünde, bu girişimi yapanları ve buna fırsat hazırlayanları bir kez daha lanetliyoruz.

 

15 TEMMUZ, ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ DERSLERLE DOLUDUR
Bu olaydan, başta Cumhurbaşkanı olmak üzere, hükümetin yeterli dersleri çıkarmadıkları görülmektedir. “Ne istediniz de vermedik?” diyenler, yaşananlardan sonra ve gelinen bu noktada; hâlâ başka cemaatlerin ve tarikatların devlet içinde kadrolaşmasına niçin onay vermektedir?

 

Darbe girişiminin üzerinden altı ay geçmeden Türkiye Cumhuriyetini kuran ve darbeye direnen; Gazi TBMM’ni devre dışı bırakıp işlevsizleştiren, hükümet sistemini kaldıran, yasama, yürütme ve yargı erkini tek adam emrinde toplayan Başkanlık Anayasasının dayatılması ve arkasından 24 Haziran 2018 seçimleri ile fiilen tek adam yönetimine geçilmesi tesadüf değildir. Böylece ülkemiz, tek kişinin kandırılması halinde yaşanabilecek facialara açık hale gelmiştir.

 

 

Daha da kötüsü; iktidarın yabancı istihbarat örgütleri ve Fethullahçı yapı ile birlikte el ele sürdürdüğü Ergenekon-Balyoz operasyonlarıyla, Ordumuz içinde Atatürk Devrimlerine ve demokrasiye bağlı subaylarımız tasfiye edilerek dengeler alt üst edilmiştir. Oysa Türk Silahlı Kuvvetleri’ni zayıf düşürmek FETÖ’ nün amaçlarından biriydi. Siyasi iktidar, geçen üç yıllık süre içerisinde yaptığı uygulamalarla TSK’nın tüm kurum ve kuruluşlarını ortadan kaldırarak, en son da ‘’yeni askerlik yasası’’ ile kendisi de orduyu zayıf düşürecek adımlar atmıştır.

 

“Ümmetin Parçalanması”ndan endişe duyanların devletin parçalanması ve milletimizin bölünmesi tehdidini de görmelerini, bu nedenle laik demokratik Cumhuriyet değerleriyle savaşmaktan vazgeçmelerini, aksi halde, FETÖ benzeri yeni yapıların hızla türeyeceğini açıkça ilan ediyoruz.

 

15 Temmuz FETÖ hain askeri darbe girişiminin 3. yıldönümünde şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz, gazilerimize sağlık diliyoruz. Kurtarıcımız, kurucumuz, tek başkomutanımız, cumhuriyetimizin ve milletimizin tek önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bu vesileyle sarsılmaz inanç ve bağlılıkla bir kez daha saygıyla selamlıyoruz.

 

 

Cumhuriyet Devrimi’nin aydınlığını ve kazanımlarını korumak için FETÖ dâhil bütün karanlık odaklarla mücadele eden ve canlarını veren, devrim ve demokrasi şehitlerimizi, Kurucu Genel Başkanımız Prof. Dr. Muammer Aksoy’un şahsında minnetle yâd ediyoruz.  “Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru, en gerçek yol, medeniyet yoludur.” 17 yıldır Cumhuriyet’in birçok kalesini kaybetmiş olsak da Cumhuriyet bir devrimdir. Tek çare Atatürk’ün Laik, demokratik, Sosyal hukuk devletini, Atatürk Cumhuriyetini yeniden yaşama geçirmektir” dedi.

ADD Özkefeli 15 Temmuz 3 yıldönümü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da 400 tane çiçek dağıttı, işte nedeni...
Samsun'da 400 tane çiçek dağıttı, işte nedeni...
‘BANA YAKIŞMAZ…’
‘BANA YAKIŞMAZ…’