104 yaşında 18'lik delikanlı gibi! Gençlere taş çıkartıyor

Mustafa dedenin gelini Fatma Boğaz da babalarının 104 yaşında olmasına rağmen kendi ihtiyaçlarını görebildiğini söyledi. 6 104 yaşında 18'lik delikanlı gibi! Gençlere taş çıkartıyor - Sayfa 2 Gençlik yıllarında bahçe ve tarla işlerinde çalışarak dinç kaldığını ifade eden Boğaz, "Tarlamızı, bahçemizi ekip biçerdik ve çalışırdık. Beslenmeme dikkat ederim, her gün bal yerim. Tereyağı, süt ürünleri yerim. Sağlıklı olmamda en önemli etken de bu olmuştur." dedi. 2 6 104 yaşında 18'lik delikanlı gibi! Gençlere taş çıkartıyor - Sayfa 3 Sabahları kalktığında tarlaya giderek çalıştığını, odun kestiğini, ot topladığını anlatan Boğaz, "Allah'a şükür 104 yaşına geldim, namazımı kılıyorum, orucumu tutuyorum. Hatta bana 'oruç falan tutma, dayanamazsın' dediler ama ben orucumu da tutuyorum, namazımı da kılıyorum." diye konuştu. 3 6 104 yaşında 18'lik delikanlı gibi! Gençlere taş çıkartıyor - Sayfa 4 Mustafa dedenin gelini Fatma Boğaz da babalarının 104 yaşında olmasına rağmen kendi ihtiyaçlarını görebildiğini söyledi. 4 6 104 yaşında 18'lik delikanlı gibi! Gençlere taş çıkartıyor - Sayfa 5 Fatma Boğaz, "Sabahları kahvaltıda süt, yoğurt, bal yiyor, kendisine de iyi bakıyor. Bizimle birlikte kalkıyor. Sabah kalkar camiye gider biraz yol yürür, daha sonra tarlaları gezer ve yapılacak işler varsa yapar. Bazen bizim yapacağımız işleri bile yapıyor kendisi." ifadelerini kullandı. 5 6 104 yaşında 18'lik delikanlı gibi! Gençlere taş çıkartıyor - Sayfa 6 6 6 104 yaşında 18'lik delikanlı gibi! Gençlere taş çıkartıyor - Sayfa 5 Fatma Boğaz, "Sabahları kahvaltıda süt, yoğurt, bal yiyor, kendisine de iyi bakıyor. Bizimle birlikte kalkıyor. Sabah kalkar camiye gider biraz yol yürür, daha sonra tarlaları gezer ve yapılacak işler varsa yapar. Bazen bizim yapacağımız işleri bile yapıyor kendisi." ifadelerini kullandı.

104 yaşında 18'lik delikanlı gibi! Gençlere taş çıkartıyor
104 yaşında 18'lik delikanlı gibi! Gençlere taş çıkartıyor Admin

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde, 104 yaşındaki Mustafa dede tam 7 çocuk ve 70 torun sahibi. Gel gör ki 18'lik delikanlı gibi odun kesiyor, boya yapıyor, ot taşıyor, tarla işleri dahil her işini kendisi görüyor.

104 yaşında 18'lik delikanlı gibi! Gençlere taş çıkartıyor - Sayfa 1

Mustafa Boğaz, yaptığı açıklamada, genç kalmanın sırrını arı gibi çalışamaya, yoğurt ve bala borçlu olduğunu söyledi. Doğal ve sağlıklı beslenmenin önemine değinen Boğaz, her gün bir kaşık balla süt içtiğini, tereyağı ve süt ürünlerini de bolca tükettiğini dile getirdi.  

16

104 yaşında 18'lik delikanlı gibi! Gençlere taş çıkartıyor - Sayfa 2

Gençlik yıllarında bahçe ve tarla işlerinde çalışarak dinç kaldığını ifade eden Boğaz, "Tarlamızı, bahçemizi ekip biçerdik ve çalışırdık. Beslenmeme dikkat ederim, her gün bal yerim. Tereyağı, süt ürünleri yerim. Sağlıklı olmamda en önemli etken de bu olmuştur." dedi.

26

104 yaşında 18'lik delikanlı gibi! Gençlere taş çıkartıyor - Sayfa 3

Sabahları kalktığında tarlaya giderek çalıştığını, odun kestiğini, ot topladığını anlatan Boğaz, "Allah'a şükür 104 yaşına geldim, namazımı kılıyorum, orucumu tutuyorum. Hatta bana 'oruç falan tutma, dayanamazsın' dediler ama ben orucumu da tutuyorum, namazımı da kılıyorum." diye konuştu.

36

104 yaşında 18'lik delikanlı gibi! Gençlere taş çıkartıyor - Sayfa 4

Mustafa dedenin gelini Fatma Boğaz da babalarının 104 yaşında olmasına rağmen kendi ihtiyaçlarını görebildiğini söyledi.

46

104 yaşında 18'lik delikanlı gibi! Gençlere taş çıkartıyor - Sayfa 5

Fatma Boğaz, "Sabahları kahvaltıda süt, yoğurt, bal yiyor, kendisine de iyi bakıyor. Bizimle birlikte kalkıyor. Sabah kalkar camiye gider biraz yol yürür, daha sonra tarlaları gezer ve yapılacak işler varsa yapar. Bazen bizim yapacağımız işleri bile yapıyor kendisi." ifadelerini kullandı. 

56

104 yaşında 18'lik delikanlı gibi! Gençlere taş çıkartıyor - Sayfa 6

 
66

104 yaşında 18'lik delikanlı gibi! Gençlere taş çıkartıyor - Sayfa 5

Fatma Boğaz, "Sabahları kahvaltıda süt, yoğurt, bal yiyor, kendisine de iyi bakıyor. Bizimle birlikte kalkıyor. Sabah kalkar camiye gider biraz yol yürür, daha sonra tarlaları gezer ve yapılacak işler varsa yapar. Bazen bizim yapacağımız işleri bile yapıyor kendisi." ifadelerini kullandı.  Kaynak:İnternet Haber

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DYP Genel Başkanı Avk.Özaçıkgöz
DYP Genel Başkanı Avk.Özaçıkgöz"KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı Rum Ağzı ile Konuşuyor"
Perinçek'ten Akıncı'ya: KKTC Cumhurbaşkanı değil Amerikan Valisi!
Perinçek'ten Akıncı'ya: KKTC Cumhurbaşkanı değil Amerikan Valisi!