Samsun'da İlkadım ve Atakum meclis üyeleri belli oldu Samsun'da 31 Mart seçimlerinin yankısı sürerken, resmi olmayan sonuçlara göre İlkadım ve Atakum'un meclis üyeleri de belli oldu

Admin

31 Mart seçimlerinden sonra resmi olmayan sonuçlara göre belediye başkanları belli olurken, meclis üyeleri de askıda yerini aldı. Buna göre İlkadım'ı kazanan İYİ Partili Necattin Demirtaş'ın meclisinde 17 asıl ve 4 kontejanla toplam 21 AK Partili üye, 16 asıl ile de İYİ Partili üyenin sandalyesi olacak. Atakum'da ise CHP'li Cemil Deveci'nin meclisinde 14 asıl ve 3 kontenjanla toplam 17 CHP'li üye, 14 asıl ile de AK Parti'li üyenin sandalyesi yer bulacak. 

İLKADIM'DA AK PARTİ ÇOĞUNLUKTA

Resmi olmayan sonuçlara göre İlkadım'da AK Parti meclis üyeleri: Yılmaz Karagöz, Cemalettin Kola, Hasan Uzunlar, Aykut Çepni, Özkan Şener, Murat Gürbüz Hayri Atmaca, Kadir Soylu, Mustafa Umar, Serkan Akyüz, Necmettin Kaplan, Halime Kesmen, Ahmet Varol, İbrahim Üstün, Aykut Sancak, Yurttaş Kıyak ve İbrahim Arslan  oldu.
İYİ Parti meclis üyeleri: Talat Eyüpoğlu, Emre Taha Özyar, Alper Aydemir, İrfan İşleyen, Ali Kandemir, Ertuğrul Çöl, Adem Yıldırım, Fikret Pekal, Ali Seyit Kılıç, Bilal Öztürk, Hatice Çakır, Muharrem Uçar, Bülent Çebi, Temel Tataroğlu, Ali Ömeroğlu, Adem Kunt oldu.
 İlkadım'da AK Parti kontenjanı da elinde tuttu. Buna göre AK Parti kontenjanı: Yavuz Yılmaz, Erol Köroğlu, Çetin Topsakal, Fikret Öztürk oluşturdu. 

ATAKUM'DA CHP ÇOĞUNLUKTA

Resmi olmayan sonuçlarına göre Atakum'da CHP belediye meclis üyeleri; Hasan İpek, Füsun Uzun, Atila Tekcan, Yunus Koloğlu, Sefer Çam, Mehmet Aydın, Hulusi Işıtan, Fikret Can Demir, Abdurrahman Acat, Özlem Danışman, Ümit Bektaş, Dilek Çınar, Eray Ocak, Şefaattin Sağdış oldu.
AK Parti Atakum Belediye Meclis üyeleri ise, Recep Kemal Certel, Sezgin Aydın, Turgay Albayrak, Osman Kulaberoğlu, Uğur Özel, Süleyman Sezen, Hakan Yaman, Nayil Yazgan, Asım Sümer, Sevim Özil, Murat Talu, İlyas Sayal, Sezai Erbil, Adem Şenol oldu. 
Atakum'da CHP kontenjanı da elinde tuttu. Buna göre CHP kontenjanını: Ayhan Ayvaz, Yusuf Erden, Necmi Yazıcı oluşturdu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsunspor'un yol haritasını konuştular
Samsunspor'un yol haritasını konuştular
Kuvvetli sağanak sel ve su baskınlarına karşı dikkat! Etkisini artıracak
Kuvvetli sağanak sel ve su baskınlarına karşı dikkat! Etkisini artıracak