Advert

ÜNYE'DEN ARTVİN'E KADAR ORGANİK TARIM HAVZASI HAYALİ..

Karadeniz Fındık İhracatçıları Birliği Üyesi Albayrak, Karadeniz Bölgesi'nin ziraat ve tarım hayatının yeniden düzenlenmesinin zamanının geldiğini söyleyerek, "Ünye'den Artvin'e kadar 'organik tarım havzası' hayal ediyoruz" dedi

ÜNYE'DEN ARTVİN'E KADAR ORGANİK TARIM HAVZASI HAYALİ..
ÜNYE'DEN ARTVİN'E KADAR ORGANİK TARIM HAVZASI HAYALİ..

Fındık ihracatçısı ve Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Albayrak, günü kurtarma politikalarıyla kendiliğinden oluşan tarım hayatının dünyanın güncel ihtiyaçlarına göre yeniden düzenlemesinin artık bir zorunluluk olduğunu dikkat çekti.

Birlik Başkanı Albayrak, önlerinde büyük bir tehdit haline gelen gıda ve su ihtiyacı için ülkenin en avantajlı kesiminin Karadeniz Bölgesi olduğunu ve hatta Doğu Karadeniz Bölgesi olduğunu söyledi.

ORGANİK TARIM HAVZASI
KURSAK NELER KAZANIRIZ?

Ender cennet  havzalarından biri olma şansına sahip olduklarını aktaran Albayrak, organik-tarim-hayali2.jpg"Sanayileşme yok denecek kadar azdır. Turizm sektörü son yıllarda Araplarla dayalı bir gelişme göstermektedir. Bölgemizin zenginleşmesine, refahına, çağı yakalamasına ait yeni programlara, tespitlere ve çözüm önerilerine ihtiyaç vardır. Artık eylem zamanıdır. Hayal kuralım. Ünye'den Artvin'e kadar Organik Tarım Havzası (OTH) ilan edersek neler olur. Bakın neler olur? Doğallaşır. Bilimsel ölçümler yapılır. Sertifikalar verilir. Tıpkı 'Mavi Bayraklı Plajlar' gibi. En güzel bakım merkezleri kurulur.  Dünyanın en zenginleri bölgede organik bir doğada, organik beslenerek tedavi olurlar. Bizimle birlikte sağlıklı yaşarlar. Sağlık turizmin bir ülkeye neler kazandırdığı, ne kadar döviz bıraktığı herkesin malumudur" diye konuştu.

BÖLGEMİZ ORGANİK YAŞAM ALANIDIR
Birlik Başkanı Albayrak; sözlerini şöyle tamamladı; "Okullarıyla, üniversiteleriyle, spor alanları ve organizasyonlarıyla , kısaca her türlü faaliyetlerin organik bir ortamda hayata geçirilmesine olanak tanıyan bu uygulama, sadece bölgemiz için değil, ülkemiz içinde, hatta dünya için de çok önemli bir şanstır. Bu şansı iyi değerlendirmeliyiz. Eğer Organik Tarım Havzası hayali gerçekleşirse, şu yalan dünyada  insanlara cenneti sunarız. Hayal kurmaya devam edelim. Korkmayalım! Çünkü hayal kurmak parayla değil."

 
Ünye'den Artvin2e kadar fındık havzası Karadeniz fınduk ihracatcılar Mehmet Albayrak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Togar
Başkan Togar"Yüreğimde sadece Tekkeköy Sevgisi var"
Karadeniz PERDER’de Osman Kalafat güven tazeledi
Karadeniz PERDER’de Osman Kalafat güven tazeledi