izmit escort
Advert
Advert

Samsun gıda fuarına katıalan firmalarda büyük artış

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından düzenlenen "2. Samsun Gıda, İçecek Ürünleri Gıda İşleme Teknolojileri, Paketleme ve Lojistik Fuarı" açıldı.

Samsun gıda fuarına katıalan firmalarda büyük artış
Advert

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Türkiye Gıda İşverenleri Sendikası ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının desteğiyle TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen fuara, 80 firma ve 5 farklı ülkeden 159 iş adamı katılıyor.

Vali Osman Kaymak, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, bu tür organizasyonların Samsun'u bölgesinde ekonomik ve ticari faaliyetler bakımından bir merkez haline getirdiğini belirtti.

TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz de fuarın, gıda ihtisas fuarcılığı bakımından Anadolu'da önemli bir etkinlik haline geldiğini ifade etti. Alagöz, "Geçen yıl toplam 115 yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştık. Bu sene 5 farklı ülkeden 159 iş adamını fuar kapsımında ağırlıyoruz. Yabancı ziyaretçi sayımızda yüzde 38 artış gerçekleşti." dedi.

Geçen yıl 72 firmanın katıldığı fuarda bu yıl 80 firmanın yer aldığını söyleyen Alagöz, fuarda birbirinden güzel iş bağlantıları kurulacağını, birçok şölene ev sahipliği yapacak etkinlikte, Karadeniz yemekleri ve Karadeniz kültürünün tanıtımının da yapılacağını dile getirdi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve davetliler standları gezdi, yöresel lezzetlerin tadına baktı.

Açılışa, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Eyüp Güler, Karadeniz Aşçılar ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çürükoğlu, Karadeniz Turizm İşletmeciler Derneği Başkanı Murat Toktaş, TÜYAP Anadolu Fuarları Samsun Bölge Müdürü Server Seçer ve sektör temsilcileri katıldı.

Fuar, 26 Kasım'a kadar açık kalacak.

 

 

 
 
 

 

 
 
Samsun Gıda fuarı 2017 Cihat Alagöz açıldı TÜYAP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Demirhan Elçin “Artvin’i mutlu ve yaşanılabilir kent yapmak için adayım
Demirhan Elçin “Artvin’i mutlu ve yaşanılabilir kent yapmak için adayım"
Erhan Usta, EYT'nin sesi oldu
Erhan Usta, EYT'nin sesi oldu

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri