MURZİOĞLU"ALINAN KARAR BARIŞ SÜRECİNE AĞIR DARBEDİR"

Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, ABD’nin Kudüs ile ilgili almış olduğu kararı, “Kudüs’ün tarihi statüsüne aykırı, sorumsuzca atılmış yanlış bir adımdır” olarak değerlendirdi.

MURZİOĞLU
MURZİOĞLU

 

Alınan karar barış sürecine ağır bir darbedir”

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu,

ABD’nin Kudüs ile ilgili almış olduğu karara sert tepki gösterdi. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Başkan Murzioğlu, “ABD Başkanı’nın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul etme kararı Kudüs’ün tarihi statüsüne aykırı, sorumsuzca atılmış yanlış bir adımdır. Bu karar, Filistin sorununun çözümüne ve Ortadoğu barış sürecine indirilmiş ağır bir darbedir. Kudüs’ün statüsüyle ilgili bağlayıcı nitelikli Birleşmiş Milletler kararlarına aykırı bu tutum, uluslararası hukuk ve diplomasinin de açık ihlalidir” dedi.

Murzioğlu: “Açık bir provokasyon”

Konunun hassasiyetine vurgu yapan Başkan Murzioğlu, “Müslümanlar, Hristiyanlar ve Museviler için kutsal olan Kudüs, üzerinde siyaset yapılamayacak son derece hassas bir konudur. Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid’-i Aksa ve Kudüs, 1,5 milyar İslam nüfusunun kırmızı çizgisidir. Bu sorumsuz adım İslam alemine karşı saygısızca bir tutum, açık bir provokasyondur. Ortadoğu’da yeni çatışma alanları oluşturmak ve bölgeyi ateşe atmaktan başka hiçbir amaca hizmet etmeyen bu kararı şiddetle kınıyoruz. Samsun iş dünyasını, bir insanlık meselesi olan bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz” diye konuştu

Samsun Ticaret Odası Başkanı Murzioğlu alınan karar Kudüs barış süreci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kuvvetli sağanak sel ve su baskınlarına karşı dikkat! Etkisini artıracak
Kuvvetli sağanak sel ve su baskınlarına karşı dikkat! Etkisini artıracak
Hasan Togar'dan müjde! Yakında hizmete giriyor
Hasan Togar'dan müjde! Yakında hizmete giriyor