​Samsun Valisi Osman Kaymak, 07 Ağustos 2017 tarihinde pistteki 20 santimlik çökmeler nedeniyle kapatılarak, bakım ve onarım çalışmaları başlatılan Uluslararası Çarşamba Havalimanı’nda incelemelerde bulundu.

Samsun Çarşamba Havalimanında tadilat bitti​

 

Vali Kaymak yarın açılacak olan Samsun Çarşamba hava alanıyla ilgili açıklamada buşiundu. Vali Osman Kaymak "Burada yaptığı açıklamasında ‘Değerli Basın Mensupları; biliyorsunuz havalimanımız pistindeki sorun nedeniyle 7 Ağustos’ta inşaat başlamıştı. Biz zaman zaman inşaatı kontrole gelmiştik. O zaman kamuoyuna duyurumuz şuydu .7 Kasım’da inşallah havalimanımız açılacak idi. Salı günü planlandığı şekilde havalimanımız açılacaktır.

Bugün kontrol ve inceleme amacıyla sizlerle beraber buraya geldik. Şu an aldığımız bilgilere göre havaalanı inşaatı tamamen bitmiş durumda, temizlikler yapılıyor. İnşallah ilk uçağımız Samsun'a, 7 Kasım'da saat 07.50'de inecek. Biliyorsunuz normalde inşaatın bitim süresi daha uzun idi, ama çalışan arkadaşların gece-gündüz yoğun çalışmaları ve müteahhit arkadaşımızın özverisi ile bu süreyi 3 aya indirdik. Pistte yaklaşık 40 bin metrekare kaplama yapıldı. Elektrik altyapıları yeniden yapıldı. Kuleler, otomatik kumanda sistemi ve ilave dönüş apronu yapıldı.

Havalimanında ikinci pist proje çalışmaları da devam ediyor. Ayrıca, ek terminal binası için proje çalışması var. Böylece terminal binası genişletilecek. Projesi ihale edildi. Tadilatın 3 ay gibi kısa bir sürede bitmesinde OYAK Beton’un büyük katkısı olmuştur. Yani hep beraber, elbirliği yaparak havalimanımızı söz verdiğimiz tarihe yetiştirdik. Hava şartlarının iyi gitmesi de çalışmaların sekteye uğramasını engelledi. Emeği geçen herkese buradan tekrar çok teşekkür ediyorum.’ dedi.

Samsun Çarşamba Hava alanı Vali Kaymak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Demir'den 23 Nisan mesajı: Mirasımız, büyük ve güçlü Türkiye
Demir'den 23 Nisan mesajı: Mirasımız, büyük ve güçlü Türkiye
Ekrem İmamoğlu'nun belediye çalışanlarına yemek menüsü talimatı
Ekrem İmamoğlu'nun belediye çalışanlarına yemek menüsü talimatı