ELÇİN"ARTVİN'E DEV HİZMETLER GETİRECEĞİZ"

CHP Artvin Belediye Başkan Adayı Demirhan Elçin" 2019 belediye seçimlerinde altı okumuzu Atatepe’den dalgalandırmak için var gücümle çalışacağım"

ELÇİN
ELÇİN
CHP TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KURAN PARTİDİR
CHP Artvin Belediye başkan adayı Demirhan Elçin  partililerle bir araya geldi. Elçin"Mensubu ve bir parçası olmaktan her zaman onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi, karakterli insanların, ticari kaygılarla sağa sola çekmeyenlerin, kişisel ikbal için siyaset yapmayanların, kalbi Atatürk için atanların, yüreği Türkiye Cumhuriyeti için çarpanların, Türkiye Cumhuriyeti’ne gönülden aşık olanların, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletini kuran partidir.
 
Böyle bir ulvi duygularla Cumhuriyet Halk Partisi’nin neferi olduğumuz için hem kendimi hem de sizleri kutluyorum. İyi ki varsınız. Değerli hemşerilerim, yaşamaktan haz duyduğum, her köşesinde anılarımın olduğu, insanına, dağına, taşına, toprağına, boğasına ve eşsiz doğasına sevdalandığım Artvin’ime yerel hizmet noktasında katkı sunabilmek için Artvin Belediye Başkanlığına adayı oldum. Sizlerin de bildiği gibi 35 yıldır Artvin esnaf teşkilatına hizmet etmekteyim. Bu 35 yıllık esnaf teşkilatına hizmet süremin son 30 yılını başkan olarak halen daha yürütmekteyim.
 
Artvin esnafının verdiği güç ile 2002-2009 yılları arasında Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu Genel Başkan Vekilliği görevini ifa ederek Artvin’imizi Ankara’da en iyi şekilde temsil etme fırsatı buldum. Hem Cumhuriyet Halk Partisi’nin hem de Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonunu 2006 Kasım ayında ilk ve son defa gerçekleştirdiği, CHP esnaf kurultayını TESK’in tek yetkilisi ve sözcüsü olarak TESK Genel Başkan Vekili sıfatımla başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olmaktan büyük bir haz duyduğumu sizlere iletmiş olmaktan büyük bir onur duymaktayım.
 
Partimizin çeşitli kademelerinde, partimin bana layık gördüğü birçok görevi icra ettim. Sandık görevliliğinden delegeliğe, müşahitlikten, belediye meclis üyeliğine kadar bütün görevlerimi sosyal demokrat olmanın gerektirdiği sorumluluk anlayışıyla yerine getirmeye çalıştım.
Sizlere arkadaşlarım tarafından dağıtılan not defterinin arka kısmında özgeçmişimle ilgili özet bilgiler mevcut olduğundan bunları anlatarak sizlerin zamanınızı almak istemiyorum.
Değerli hemşerilerim, partililerim, neden belediye başkanı olmak istiyorum Artvin’imizin iyi yönetilmediğini görüyorum, memnun değilim, isyan ve itiraz ediyorum. Artvin Belediyesi’nin hizmet noktasında bu denli yetersiz kalmasını memleketin evladı olarak kabul edemiyorum. İktidar olanaklarıyla,   ´´ Artvin’e dev hizmetler getireceğiz´´ diyerek yola çıkan bir belediyecilik anlayışının gelmiş olduğu nokta içler acısıdır.                                                                                                                        
Artvin Belediyesi genel iktidardan katkı almadan da kendi imkânları ile hizmet üretebilme gücüne sahip olduğunu Merhum Belediye Başkanımız Emin Özgün ispatlamıştır.
Artvin Belediyesi sosyal demokrat belediyecilik anlayışı içerisinde işçisiyle memuruyla teknik kadrosuyla ve meclisiyle bundan önceki dönemlerde neler yapılabileceğini Artvin halkına kanıtlamıştır.
2019 Mart ayında, Artvin Belediyesi sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile taçlanarak halkımıza hizmet vereceğine inancım tam ve katidir.
Belediye başkanı olmam durumunda sizlerle birlikte Artvin’e daha iyi hizmet edeceğim iddiasındayım. Bu konuda çok hazırlıklı, istekli ve heyecanlıyım.
 
Bütün bu çalışmalarımda bana sabreden, hoş görülü davranan eksiklerimi tamamlayan, kahrımı çeken 34 yıllık sevgili eşime, evlatlarıma, gelinlerime ve benim yaşam sebebim olan torunuma, her zaman olduğu gibi aday adaylığı sürecinde bana destek olan katkı sağlayan dünürlerime, dostlarıma, arkadaşlarıma, akrabalarıma, komşularım, partilerime ve Artvin halkına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Artvin’imizin, imar, otopark, çöp, temizlik şehir içi yollar, ulaşım, turizm, kent estetiği, çarpık kentleşme barınma, sosyal olanaklar, kültür - sanat faaliyetleri üniversite öğrencilerinin sıkıntıları ve ekonomi gibi sorunları mevcuttur.
 
Uzun bir zamandır bu sorunlara çözüm üretme noktasında, şahsım ve ekibimle sorunları tespit ederek çözüm odaklı projeler ürettik, üretmeye de devam etmekteyiz.
Türkiye genelindeki başarılı belediyecilik örneği gösteren sosyal demokrat belediyelerle temas halindeyiz. Neyi nasıl yaparız hangi imkânla başarırız kafa yoruyor, alternatifler üretmeye gayret ediyoruz. Bu toplantı bir aday adaylık açıklaması olduğu için sizleri detaylarla fazla yormak istemiyorum.         
                                                                                                            
  Parti disiplini ve hiyerarşisi içerisinde herkesin kolektif olarak hazırlayıp katkı sunduğu, partimizin katkı vererek onaylayacağı projelerimizle Artvin Belediye Başkanlığı’na bu günden hazırım.
 
Esnafıyla rekabet eden, işçisine zulmeden, işçisini hangi birimde çalıştıracağına dahi karar veremeyen belediyecilik anlayışını terk edeceğiz. Buradan gecesini gündüzüne katarak Artvin’e hizmet eden Artvin Belediyesi personeline sesleniyorum:
 Belediye başkanı olmam durumunda sizlere amirlik yapan değil, sizlere değer vererek ağabeylik yapan bir belediye başkanı olacağım. Artvin’i sizlerle birlikte çalışarak kolektif anlayışla yöneterek örnek kent yapacağım. Belediye başkanı adayı olmam durumunda propaganda döneminde ev ev, sokak dolaşarak bitmez bir enerji ile çalışacağıma söz veriyorum.  Belediye başkanı seçilmem durumunda ise Artvin’i ilgilendiren her konuda Artvin yararına ve menfaatlerine uygun şekilde kurumsal bir tavır göstereceğime söz veriyorum.              
                                                                                                                     
Bu noktada; Artvin’imizin bir başka sorunu olan Cerattepe konusunda ki tavrımı ve kararlığımı bütün kamuoyu bilmektedir.  Bu konuda aynı kararlığımın ve tavrımın da belediye başkanlığımda da eksiksiz devam edeceğini hem ben hem de sizler çok iyi biliyoruz. Bu konuda kimseye taviz vermeyeceğiz.
Değerli partililerim, hemşerilerim; partimiz Artvin Belediye Başkan Adayı’nı belirlemek üzere bir sürece girmiştir. Aday belirleme yöntemini bir aday adayı olarak tartışmayı doğru bulmuyorum.      Ancak bilmenizi isterim ki aday belirleme noktasında gönlümden geçen yöntemin üye bazlı ön seçim olduğudur. Bu güne kadar temsil ettiğim tüm mevki ve makamlara hâkim nezaretinde yapılan seçimlerle geldim. Seçimler benim yaşam biçimim olmuştur. Seçimden uzak durmanın doğru olmadığını düşünmekteyim. Uzun zamandır adaylığa hazırlandığım için bütün yöntemlere de hazırım.                                                                                                                                                     
 Ben sizlere güveniyorum, sizlerde bana güvenin hep birlikte Artvin Belediyesi’ni sen ben anlayışıyla değil biz anlayışıyla yöneteceğiz. Ben gençlerin en tecrübelisi, tecrübelilerin en genciyim. Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer, Partimizin gerek ana kademe, gerek kadın kolları gerekse gençlik kolları örgütleri bütün seçimlerde var gücüyle çalışmıştır.                                                                                                                                   
Son dönemlerde görüyorum ki kadın kollarımızın ve gençlik kollarımızın partimiz için gösterdikleri gayret ve çaba takdire şayandır. İnşallah bu çabalar 2019´da taçlanacaktır. Burada şunu söylemeden geçmek de istemiyorum, partimden belediye meclis üyeliği için kadın ve gençlik kotasının eksiksiz uygulanmasını hatta daha fazlasını talep edeceğim. Bu talep kadınlarımız ve gençlerimiz için bir lütuf değil bir hakkın teslimidir.
2014 yerel seçimlerinde hepimizin ve bilhassa gençlik kollarımızın bir hayali vardı; Belediye seçimlerini kazanmak ve altı oklu bayrağımızı Atatepe’den dalgalandırmak...
Bu o dönem maalesef nasip olmadı. Ancak and olsun ki 2019 belediye seçimlerinde altıo kumuzu Atatepe’den dalgalandırmak için var gücümle çalışacağım.
Hep birlikte
 Başaracağız başaracağız başaracağız
 Kazanacağız kazanacağız kazanacağız,
 İktidar olacağız iktidar olacağız iktidar olacağız
Sözlerime son verirken katılım sağlayan ve katılım sağlayamayıp gönlü burada olan arkadaşlarıma, dostlarıma, partililerimize ve Artvin halkına tek tek teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.  Yaşasın sosyal demokrasi, Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi.  Sağ olun, var olun, daim olun.”
chp Artvin Aday Başkan Demirhan Elçin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsunspor'un yol haritasını konuştular
Samsunspor'un yol haritasını konuştular
Kuvvetli sağanak sel ve su baskınlarına karşı dikkat! Etkisini artıracak
Kuvvetli sağanak sel ve su baskınlarına karşı dikkat! Etkisini artıracak