Advert

CHP Milletvekillerinin bir çoğu hayal kırıklığına uğradı

Milletvekili adaylarının açıklanmasının ardından, CHP'de bazı önemli isimlerin listede kendilerine yer bulamadığı görüldü.

CHP Milletvekillerinin  bir çoğu hayal kırıklığına uğradı
CHP Milletvekillerinin  bir çoğu hayal kırıklığına uğradı
 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığı’nda toplanan MYK ve PM toplantısının ardından Milletvekili adaylık listeleri belli olmaya başladı.

Edinilen bilgiye göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İzmir 1. Bölge 1. sıradan seçimlere girecek. Listede olmayan sürpriz isimler de bulunuyor.

Oda TV'nin haberine göre, kamuoyunun yakından tanıdığı milletvekilleri Mustafa Balbay, Eren Erdem ve Barış Yarkadaş gibi isimler yeniden aday gösterilmedi. Eren Erdem ve Barış Yarkadaş, özellikle hükümet medyası tarafından Gülencilere yakın oldukları iddiasıyla hedef gösterilmişti.

Öte yandan listelerde, Muharrem İnce’ye yakın yaklaşık 20 milletvekilinden birçoğunun aday listelerine girmediği de görüldü. Aday olan isimler arasında sadece Tanju Özcan ve Yaşar Tüzün listelerde yer aldı.

Ayrıca aday gösterilmeyenler arasında, İlhan Cihaner, Ali Şeker, Zeynep Altıok, Musa Çam, Erdin Bircan, Hüsnü Bozkurt, Necati Yılmaz listelerde yer almaması dikkat çekti. Adaylık listelerinde ismi olmayan bir diğer isim ise Umut Oran oldu.

Kaynak Yeniçağ: CHP'de liste depremi

CHP Milletvekilleri listelerde yer bulamayanlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
_Çanakkale beka mücadelesi ile destanlaşan zaferdir
_Çanakkale beka mücadelesi ile destanlaşan zaferdir
Bakan Kurum açıkladı! Ev alanlara müjde!
Bakan Kurum açıkladı! Ev alanlara müjde!