Bugün Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk bakanları belli oluyor. Yeni kabine ve yeni bakanların isimleri saat 21.00'da ortaya çıkacak. Sosyal medyada ise 2 bomba liste dolaşıyor. İşte o listedeki bakan isimler

Yeni bakanlar kimler? İnternette dolaşan 2 bomba kabine listesi

Yeni bakanlar kimler? İnternette dolaşan 2 bomba kabine listesi

 
 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin yeni kabinesinin açıklanmasına saatler kala internette kabine listeleri dolaşmaya başladı. Yeni kabinenin bakanları dışardan isimler olacağı için hemen herkes bakan adayı. Kaynak içermeyen sosyal medya paylaşımlarında iki kabine listesi ise öne çıkıyor. Bu listelerdeki isimler Ankara kulislerinde sıkça telaffuz edilen isimleri barındırıyor.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın Dışişleri Bakanı olarak geçtiği listelerde, eski Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da Ticaret Bakanı olarak yer alıyor. İçişleri Bakanı olarak listenin birinde Süleyman Soylu bulunurken diğer listede Vasip Şahin adı öne çıkıyor. Ayşenur Bahçekapılı da her iki listede olan isimlerden. Bahçekapılı ilk listede Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak yer alırken, ikinci listede Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olarak geçiyor.

Yeni Cumhurbaşkanı Yardımcıları da merak konusu. İlk listede Ömer Çelik, Nimet Baş ve Fuat Oktay ismi bulunurken ikinci listede Berat Albayrak, Ömer Çelik, Recep Akdağ ve Ayşenur Bahçekapılı var.

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde Erdoğan'ın yardımcılığı için ismi telaffuz edilen en bomba isim Hulusi Akar olmuştu.

İşte sosyal medyada dolaşan kabine listeleri: İnternet Haber

İnternette dolaşan diğer kabine listesi de şu şekilde:

 

İnterenet cumhurbaşkanı Erdoğan Bakanlar Kurulu Listesi Dolaşıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DEVECİ 100. YIL İÇİN KOLLARI SIVADI
DEVECİ 100. YIL İÇİN KOLLARI SIVADI
İnce'den İmamoğlu paylaşımı
İnce'den İmamoğlu paylaşımı