Advert

Başkan Ünver Sel"Anadil Tuzağını Gündeme Getirmek, PKK İle Aynı Yere Hizmet Etmektir

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Dünya Kırım Tatar Kongresi ve Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin katılımıyla ‘Anadil Forumu’ düzenlenmesi manidardır.

 Başkan Ünver Sel
 Başkan Ünver Sel

 

 HEDEF RUS TÜRK İLİŞKİLERİNİ BALTALAMAKTIR

Kırım Tatar Kültür Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ünver Sel, Fora Haber'e yaptığı özel açıklamada " 

Türkiye’nin, ABD’den yöneltilen siyasi ve ekonomik tehditleri altında olduğu bir dönemde Kafkas Dernekleri Federasyonu, Abhaz Dernekleri Federasyonu, Kafkas Araştırma Kültür ve Dayanışma Vakfı, Dünya Çerkes Birliği, Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Dünya Kırım Tatar Kongresi ve Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin katılımıyla ‘Anadil Forumu’ düzenlenmesi manidardır.

ABD, Türkiye’yi dize getirmek için önce sahneye PKK’yı sürmüştür. Küresel güçler son günlerde artan PKK saldırılarında, 11 aylık bir bebeği annesiyle birlikte şehit edecek kadar vahşileşmiştir.

Daha bu acı yüreklerdeyken, Kafkas Dernekleri Federasyonu, Abhaz Dernekleri Federasyonu, Kafkas Araştırma Kültür ve Dayanışma Vakfı, Dünya Çerkes Birliği, Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Dünya Kırım Tatar Kongresi ve Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni hangi gücün ‘Anadil Forumu’ adı altında bir araya getirdiğini milletimiz gayet iyi bilmektedir. Buradaki hedef Rusya’nın anadilde eğitimi yasakladığı yalanıyla Türkiye’yi etnik bölünmeyle tehdit etmektir.

Bu forumu düzenleyenler, katılımcılar ve ortak eylem kararı alanlar PKK ile aynı merkeze hizmet ettiklerini görmelidirler. PKK’nın yeniden karakol basmaya, bebeklere saldırmaya başladığı bir günde ‘Anadil Forumu’ tertiplemenin başka bir izahı olamaz.

Bu forumda kurulan ortak eylem grubunun tek bir hedefi vardır, o da Türk-Rus ilişkilerini sabote etmektir. Eylem grubunun kimlerin amacına hizmet ettiğini Türkiye yakından bilmektedir.

Türkiye’nin aleyhinde faaliyette bulunan bu eylem grubunun içinde yer alan, işbirliği yapan ya da görüşen Büyükelçilikler, Sivil Toplum Kuruluşları, Diplomatlar ve Siyasiler tarih önünde büyük bir vebal altında kalacaklardır.

Bu girişimi özellikle Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin dikkatlerine arz ediyoruz. 

Kırım Tatar Kültür Dernekleri Federasyonu ve Kırım Kalkınma Vakfı, ABD merkezli bu büyük oyunun içinde asla yer almayacak ve Türk-Rus ilişkilerinin gelişmesine katkı vermeye devam edecektir"dedi

 

Kırım Dernekler federasyon Ünver Sel Anadil Forumu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Togar
Başkan Togar"Yüreğimde sadece Tekkeköy Sevgisi var"
Karadeniz PERDER’de Osman Kalafat güven tazeledi
Karadeniz PERDER’de Osman Kalafat güven tazeledi