Atakum'da yine ağaçları kestiler

ATAKUM'DA YİNE AĞAÇ KATLİAMI Samsun Atakum İlçesi Esenevler Mahallesi Esen Tepe Piknik Parkı’ndaki son ağaçlar da sessiz sedasız kesilerek arsa imara açılmış oldu.

Atakum'da yine ağaçları kestiler
Atakum'da yine ağaçları kestiler

Mahalleli, yıllar önce ağaçları kendi elleriyle diktiklerini, eşeksırtında, bidonlarla su taşıyarak büyüttükleri ağaçların yok olmasını yaşlı gözlerle izledi. Atakum Belediyesi’nin 2012 yılında Başkan Metin Burma ile Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın başlattığı yol çalışmaları sırasında istimlak edilen bir yere karşılık Esentepe Piknik ve Park alanı imara açılarak özel şahsa devredildi. Yol çalışması için imara açılır açılmaz yaklaşık 50 adet meyve ve çam ağacı kesilmişti.

 

Bugün şahsa devredilen piknik alanına bina yapmak için park alanında kalan diğer ağaçlar da kesildi. Piknik ve park alanının imara açılmasını AK Parti’nin Çevre ve Şehircilikten sorumlu ve Samsun milletvekili Çiğdem Karaaslan durumdan haberdar edilmiş ve kalan ağaçların korunması için yardım istenmişti. İki sene önce mecliste kendisini ziyaret eden öğrencilere, “Konuyla ilgileneceğim. Bakıp duruma müdahale edeceğim” demişti. Çiğdem Karaaslan’ın sözünde durup durmadığı ya da sözüne itibar edilip edilmediği bilinmiyor. Çünkü dün Atakum Esentepe Mahallesinin Piknik ve Park alandaki ağaçların tamamı kesildi. 

 

AĞAÇLAR TAŞINAMAZ MIYDI!
Atakum Esentepe Mahallesinin Piknik ve Park alandaki ağaçların kesilmesinin gerçek sorumluları ortaya çıkmazken, ağaçların kesilmeyip sökülerek bir başka yere taşınma imkanının olup olmadığı da merak ediliyor.

aTAKUM aĞAÇ kATLİYAMI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Piazza’da Rengarenk 19 Mayıs
Piazza’da Rengarenk 19 Mayıs
İmamoğlu
İmamoğlu"Her Zaman Cemil Deveci'nin Yanındayız"