AP GENEL BAŞKANI ÖZ"TÜRK DEMOKRASİSİNİN 73'NCU DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLADI

Adalet Partisi Genel Başkanı Dr.Vecdet Öz, Türk Demokrasisinin 73'ncu doğum gününü kutladı. Öz"7 Ocak 1946 kutlu olsun, Demokrasimiz sonsuza kadar yaşasın.Bu onurlu rejimi bize layık gören Adnan Menderes ve Dava arkadaşlarını her zaman olduğu gibi bugünde rahmetle,minnetle ve saygıyla anıyoruz.Mekanları cennet olsun"

AP GENEL BAŞKANI ÖZ
AP GENEL BAŞKANI ÖZ

 

Ülkeyi esaretten kurtaran adam: Adnan Menderes

Merhum Başbakan Ali Adnan Menderes’in idam edilişinin üzerinden 58 sene geçti. 27 Mayıs cuntasının kurduğu Yüksek Adalet Divanı’nda 9 ay 27 gün süren mahkeme sürecinin akabinde 15 Eylül 1961’de Hasan Polatkan, Fatin Rüştü Zorlu ve Adnan Menderes’in idamlarına karar verildi. Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’nun idam cezaları 16 Eylül’de infaz edildi. Adnan Menderes ise sağlık durumu dolayısıyla 17 Eylül’de gerçekleştirildi. 

AP GENEL BAŞKANI DR.ÖZ "DEMOKRASİ ATEŞİNİ BİZ SÖNDÜRMEYECEĞİZ"

‘Ülkeyi esaretten kurtaran adam’ ve ‘Ezanı aslına döndüren İslâm Kahramanı’  Adnan Menderes’in 58 yıl önce yaktığı demokrasi ateşini biz Adalet Partisi olarak yakmaya devam edeceğiz.Ülmemize gerçek demokrasiyi ve adaleti getirmek için yola çıktık.Allah yardımcımız olsun" dedi 

Adalet Partisi Vecdet Öz Adnan MENDERES Demokrasi Kutlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elazığ'da yeni keşif kara leylek kanyonu adı verildi yöre halkı ilk kez gördü
Elazığ'da yeni keşif kara leylek kanyonu adı verildi yöre halkı ilk kez gördü
Güçlü hafıza için adaçayı, bunamaya karşı şalgam tüketin
Güçlü hafıza için adaçayı, bunamaya karşı şalgam tüketin