AP Genel Başkanı Dr.Vecdet Öz"Türkiye siyaseti artık iki kutuplu hale gelmeye başlamıştır"

Adalet Partisi Genel Başkanı Dr. Vecdet Öz"Muhalefet partilerine düşen mesuliyet her zamankinden daha fazladır. Cumhuriyet Halk Partisi’yle bir araya gelmemizin ana nedeni de budur. Yapılması gereken birlik ve beraberlik içinde bu gidişata dur demektir"

AP Genel Başkanı Dr.Vecdet Öz
AP Genel Başkanı Dr.Vecdet Öz

 

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz  yaptığı basın açıklamasında "Son günlerde ülke yönetiminde hiçte alışkın olmadığımız, demokrasiyle bağdaşmayan, endişe verici agresiflikte, toplumu aşağılayıcı tarzda feodal bir idarecilik anlayışına şahit olmaya başladık..

 

Görünen odur ki artık düşünce ve ifade özgürlüğünün yaftalanarak kısıtlandığı, muhalefet yapanların tehdit edilerek potansiyel suçlu ilan edildiği, korkunun ön planda olduğu yeni bir otoriter yönetim sürecine girmiş bulunmaktayız. Derinleşerek devam edecek olan bu durum hiç şüpheniz olmasın ki yeni bir rejimin inşasından başka bir şey değildir.!

 

Muhalefet partilerine düşen mesuliyet her zamankinden daha fazladır. Cumhuriyet Halk Partisi’yle bir araya gelmemizin ana nedeni de budur. Yapılması gereken birlik ve beraberlik içinde bu gidişata dur demektir.

 

TÜRKİYE SİYASETİ ARTIK İKİ KUTUPLU HALE GELMİŞTİR

- Çağdaş ve muasır bir medeniyetin savunucusu olan Demokratik ve Laik Cumhuriyet rejim taraftarı partiler.

- Yasa-kural tanımayan, anti demokratik, bağnaz ve çağ dışı derebeylik düzeni partileri.Adalet Partisi olarak bizlerin bu gidişata ve dönüşüme sessiz kalmamız mümkün değildir. Ülkenin kodlarıyla oynanmasına ve çağın gerisine sürüklenmesine asla izin veremeyiz.

CHP ile yapılan koşulsuz ittifak girişimimiz bu manada atılmış ilk siyasi adımdır ve bunun devamı da gelecektir. Geçmişte adalet yürüyüşüne destek vermemizin nedeni de bugün yaşanan adaletsizlikleri önceden görmüş olmamızdır..Değerli arkadaşlarım sizlerden ricam bu davaya ve dolayısıyla ülkenin geleceğine sahip çıkmanızdır. Bu makus kaderi değiştirmek bizlerin elindedir.Adalet Partisi’ni ayakta tutmak bu nedenle çok önemlidir. Lütfen partimize maddi-manevi olarak sürekli sahip çıkın ve bu ulvi davada kararlı bir şekilde yanımda yer alın.!"dedi

 

 

 

 

Adalet Partisi Vecdet Öz Türk Siyaseti CHP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kuvvetli sağanak sel ve su baskınlarına karşı dikkat! Etkisini artıracak
Kuvvetli sağanak sel ve su baskınlarına karşı dikkat! Etkisini artıracak
Hasan Togar'dan müjde! Yakında hizmete giriyor
Hasan Togar'dan müjde! Yakında hizmete giriyor