Ali Koç Aziz Yıldırım'ı ağır yenilgiye uğrattı

Fenerbahçe yeni başkanını seçti. Aziz Yıldırım 20 yıllık Fenerbahçe kulübü başkanlığına ağır bir yenilgiyle veda etti. Fenerbahçe'nin yeni başkanı olan Ali Koç 16 bin 92 oy alırken Aziz Yıldırım'ın oyu 5 bini bile bulamadı.

Ali Koç  Aziz Yıldırım'ı ağır yenilgiye uğrattı
Ali Koç  Aziz Yıldırım'ı ağır yenilgiye uğrattı

Fenerbahçe Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda oyların sayımı sona erdi ve Sarı Lacivertliler'in yeni başkanı Ali Koç oldu. Bu sonuçla Aziz Yıldırım'ın 20 yıllık başkanlığı son bulmuş oldu.

Fenerbahçe, seçimli kongre ile yeni başkanı seçti... Aziz Yıldırım ile Ali Koç arasında geçen başkanlık seçiminde 21 bin 350'nin üzerinde üye oy kullandı. Ardından oy verme işlemi tamamlandı ve Fenerbahçe'nin yeni başkanını belirlemek üzere sayıma geçildi. Açılan sandıklar dahilinde Ali Koç hemen her sandıkta önde giderken belirli bir süre sonra Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük'ün yanına giderek Küçük'e sarıldı. Koç, statta zafer turları atarken tebrikleri de birer birer kabul eti. Aziz Yıldırım ise oy sayımı başladıktan kısa bir süre sonra stadı terk etti.

Ali Koç'tan balkon konuşması! Kadıköy alev alev

Ali Koç ve Aziz Yıldırım'ın oylama sonuçları : 
KULLANILAN OY SAYISI: 21350
GEÇERLİ OY SAYISI: 20736
AZİZ YILDIRIM'IN OYU: 4644
ALİ KOÇ'UN OYU: 16092

ALİ KOÇ'UN KAZANDIKTAN SONRAKİ İLK SÖZLERİ : Fenerbahçe'nin rekor katılım gösterilen tarihi seçiminin ardından 37. başkan olan Ali Koç, zafer konuşmasını yaptı. Koç, "Kırgınlık, kızgınlık yok. Hele kin, nefret kesinlikle yok. Ne yaşandıysa yaşandı, keşke yaşanmasaydı. Sayın Aziz Yıldırım olmasaydı ben burada olmazdım. Hayatta herkesin artıları ve eksileri vardı. Bu bilançonun sonucunda tek bir netice vardır. Başkanımızın Fenerbahçe'ye kattığı her şeyle efsane başkan olmayı fazlasıyla hak etmiştir." dedi. Mustafa Kemal'in yolunda yürüyeceklerini dile getiren Koç, "Mustafa Kemal’in yolunda yürümeye devam edeceğiz. Atamız Fenerbahçeli. Evet Fenerbahçe’ye çok yakındı tarihte. Ama onun kimi tuttuğu önemli değil, kimin onun yolunda yürüdüğü önemli" şeklinde konuştu

Fenerbahçe Ali Koç Aziz Yıldırım Kongrede kazandı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Piazza’da Rengarenk 19 Mayıs
Piazza’da Rengarenk 19 Mayıs
İmamoğlu
İmamoğlu"Her Zaman Cemil Deveci'nin Yanındayız"