5 Haziran hava durumu raporu 19 il için çok kritik uyarı Haziranla birlikte gelen sıcak hava bu hafta kendini sağanak yağışa bırakacak. Özellikle bugün yurdun büyük bir kesiminde sağanak yağış etkili olacak. İstanbul'da hafta sonu güneşli hava etkili oldu.

Haziranla birlikte gelen sıcak hava bu hafta kendini sağanak yağışa bırakacak. Özellikle bugün yurdun büyük bir kesiminde sağanak yağış etkili olacak. İstanbul'da hafta sonu güneşli hava etkili oldu. Bazı bölgelerde sağanak yağış etkili olsa da yurdun çoğu bölgesinde güneşli hava etkisini gösteriyordu. Meteoroloji tarafından yayınlanan son dakika hava durumuna göre ise bugünden başlayarak yurdun büyük bir bölümü cumaya kadar sağanak yağışın etkisi altında olacak. İşte yurt genelinde hava durumu.

5 Haziran hava durumu raporu 19 il için çok kritik uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından birçok il için sağanak yağış uyarısı geldi. Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun doğusu ile zamanla güney, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Göller yöresi, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Antalya ve Mersin'in iç kesimleri, Eskişehir, Ankara ve Çankırı'nın batısı, Bolu, Düzce, Zonguldak, Karabük, Bartın ve Artvin'in iç kesimleri, Bingöl, Gaziantep, Kilis, Diyarbakır, Batman, Şırnak ve Siirt çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  •  
5 Haziran hava durumu raporu 19 il için çok kritik uyarı

İSTANBUL'DA BU SAATLERE DİKKAT: Sabah saatlerinde İstanbul ve doğusunun, öğleden sonra ise bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Habertürk Meteoroloji Mühendisi Hüseyin Öztel hava durumuna ilişkin şunları söyledi: Kuvvetli yağışlar var. Doğuda yine sel olabilecek noktalar var. Bir türlü kuvvetli yağış etkisi geçmedi. Yine doğuda yine biraz aşırıya kaçan yerler olacak. Kocaeli çevresinde kuvvetli bir yağış var, Sakarya'ya doğru gidiyor. Merkezlerde dolu Öğleden sonra yağışların İç Anadolu ve Doğu Anadolu’da etkili olmasını bekliyoruz.

5 Haziran hava durumu raporu 19 il için çok kritik uyarı

YANINIZA ŞEMSİYE VE YAĞMURLUK ALIN: Hava sıcaklıklarını yüksek hissetmeyeceğiz. İstanbul'da dışarı çıkmadan önce yanınıza mutlaka şemsiye ve yağmurluk alın.
Yağış şiddetini artırabilir. Perşembe cuma hava ısınıyor. Cumartesi pazar İstanbul 33 derece, yaz havası. Bugün İstanbul'da gök gürültülü sağanaklar geçiş yapacak, yarın yağmur kesilecek.

Haziran Hava Raporu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Piazza’da Rengarenk 19 Mayıs
Piazza’da Rengarenk 19 Mayıs
İmamoğlu
İmamoğlu"Her Zaman Cemil Deveci'nin Yanındayız"