Mersin Tarsus’ta, 82 Evler Mahallesi’ndeki 4 evin avlusunda, 150 metrekarelik bir alanda gerçekleştirilen gizemli kazı, başladığı gibi aniden sona erdi. Ancak kazının amacı ve sonucuna ilişkin sorular hâlâ cevapsız. Eski Kültür Bakanlarından CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Tarsus'ta son bulan gizemli kazıya ilişkin konuştu:

Eski bakan gizli kazının nedenini açıkladı! Meğer Özal...

 

111
Eski bakan gizli kazının nedenini açıkladı! Meğer Özal...

Kültür Bakanlığı sırasında dönemin Vatikan Büyükelçisi’nin, Aziz Paul’ün mezarının Tarsus’taki kilise civarında olduğunu söylediğini kaydeden CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, “O dönem kilise örtülü ödenekten restore edildi ancak mezar aranmadı. Aldığım bilgiye göre o mezar şimdi arandı” diye konuştu.

  •  
Eski bakan gizli kazının nedenini açıkladı! Meğer Özal...

Mersin'in Tarsus ilçesinin 82 Evler mahallesi'nde, Özel Harekât polislerinin gözetiminde 1 yıldır sürdürülen kazı bitti ancak tartışması bitmedi. Sözcü'nün haberine göre Eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar, "Kazı yapılan bölgede, İncil'de Tarsuslu Paul olarak geçen ve İsa'nın ilk havarileri arasında bulunan, St. Paul'ün mezarının arandığını sanıyorum" dedi.

'Örtülü ödenekten para gönderildi'

Tarsus'un tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını belirten Sağlar, şöyle konuştu: "Kültür Bakanlığım döneminde, dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal örtülü ödenekten Mersin İl Özel İdaresi'ne para gönderdi ve Vatikan'ın Ankara Büyükelçisi'nin de beni ziyarete geleceğini söyledi. O hafta Büyükelçi geldi. Kaynak:İnternet haber

Turgut Özal Bakan Fikri Sağlar açıkladı kazı evi ile ilgili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli piyangodan kazandığı para?
Milli piyangodan kazandığı para?
Piyango başına iş açtı!
Piyango başına iş açtı!