Samsun'da dev balığa yoğun ilgi Samsun'da baraj gölünde yakalanan dev balık vatandaşların ilgi odağı oldu. Dev balığı gören vatandaşlar telefonlarını çıkararak balıkla fotoğraf çekildi.

Balığın aşırı ilgi gördüğünü söyleyen balıkçı Emir Alp Cenikli, "Balık 2 metre 30 santim ve 103 kilo ağırlığında. Çok sık görülmeyen büyüklükte ve kiloda bir balık. Vatandaşlardan büyük bir ilgi görüyor. Selfie, fotoğraf çekilenler oluyor. Vatandaşın ilgisinden ötürü bugün tezgahımızda sergileyeceğiz. Yarın kesip kilosunu 35 TL’den satışa sunacağız. Yayın balığının mısır unuyla birlikte tavası güzel oluyor. Biz de bu şekilde pişirilmesini öneriyoruz" diye konuştu. 

Altınkaya Barajı'nın Bafra tarafından yakalanan 2 metre 30 santim uzunluğunda 103 kilo ağırlığındaki dev yayın balığı vatandaşları hayrete düşürdü. Atakum'da bir balıkçı tarafından satılmak üzere tezgaha asılan balık vatandaşların ilgisini çekti. Balığı meraklı gözlerle inceleyen vatandaşlar, şaşkınlıklarını gizleyemedi. Dükkan sahibi Emir Alp Cenikli ise yakalanan dev balığa yoğun ilgi olduğunu ve yarın kesip satacaklarını dile getirdi.

 

Samsun Büyük Balık Altınkaya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kuvvetli sağanak sel ve su baskınlarına karşı dikkat! Etkisini artıracak
Kuvvetli sağanak sel ve su baskınlarına karşı dikkat! Etkisini artıracak
Hasan Togar'dan müjde! Yakında hizmete giriyor
Hasan Togar'dan müjde! Yakında hizmete giriyor