Samsun Ladik'te Hilas Termal Otel açıldı Samsun'un Ladik ilçesinde yapımı tamamlanan Hilas Thermal Resort&Spa’nın açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Ladik ilçesinde 20 milyon lira maliyetle yapılan ve 15.000 m2 mesire alanı, modern hamamları, özel aile banyoları ve birbirinden konforlu 60 odası ile hizmet verecek olan Hilas Thermal Resort & SPA Oteli'nin açılış törenine Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 21 ve 22. Dönem Amasya Milletvekili Akif Gülle, Lâdik Kaymakam Vekili Muhammet Çiftci, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Havza Belediye Başkanı Av. Murat İkiz, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, kamu ve sivil toplum kuruluş temsilcileri,siyasi parti temsilcileri, çok sayıda davetli ve Ladik halkı katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Lâdik Akdağ Yatırım ve Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Dilmen, katılanlara hoşgeldin dedi. Lâdik Belediye Başkanı Selim Özbalcı da “Kaplıcalarımız bir şifa kaynağıdır. Ruh ve sinir hastalıkları başta olmak üzere huzur bulmak isteyen herkes için ve çeşitli hastalıklar için birebir olan bu şifa kaynağı aynı zamanda suyunun insan vücudunun sıcaklığında olması sebebiyle rahatça spor yapabileceğiniz, yüzebileceğiniz bir mekan haline gelmiştir” dedi.

 

ZİHNİ ŞAHİN : "‘OTELLER İHTİYACA CEVAP VERMİYOR"

Samsun’un en  önemli potansiyellerinden birisinin  turizm olduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin , “ Çünkü denizi, yaylası, doğal güzellikleri ve  tarihi zenginlikleriyle birlikte Samsun turizm anlamında çok önemli potansiyellere sahip.  Akdağ’da kayak yapılırken, burada kaplıcamız var. Samsun’da turizme yapılan yatırımların karşılık bulacağına gönülden inananlardanım. Bundan 6-7 yıl önce çok sayıda otel yapıldığında Samsun’un oteller mezarlığı olacağı söyleniyordu. Ama bugün oteller ihtiyaca cevap vermiyor. Hele de bu tür kaplıca yatırımların artması durumunda birçok organizasyon ve toplantının bölgemizde yapılacağını düşünüyorum. Bu yatırımı Lâdik ilçemize kazandıran yatırımcılarımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.

ÇİĞDEM KARAASLAN: "SAĞLIK TURİZMİNDE DÜNYADA ÜÇÜNCÜ SIRADAYIZ"

Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ise, “Lâdik doğal zenginlikleriyle, tabiat varlıkları ve turizm potansiyelleriyle gelecek vaat eden bir ilçemiz. Gölünden yaylalarına, kayak merkezine kadar her yönüyle çok büyük bir potansiyeli barındırıyor. Bu potansiyelleri somut bir projeye dönüştürmek, halkın kullanımına kazandırmak ve bu zenginliğe zenginlik katmak elimizde. İşte bunun en güzel örneklerinden bir tanesinin açılışını bugün hep birlikte gerçekleştireceğiz.

Jeotermal kaynaklarımızın sağlık ve turizmde çok farklı bir noktaya getirilmesi hususunda son dönemde çok güçlü bir çabamız var. İşte bu nedenledir ki sağlık turizminde dünyada üçüncü sıradayız. 2023 hedefimiz 2 milyon turistin ülkemize sadece sağlık nedeniyle geliyor olması. Hem ucuz hem de ülkelerinden daha da kaliteli hizmeti Türkiye’de alıyor olmaları ülkemizi bu anlamda çok daha çekici duruma getirmekte. O nedenle yatırımcıların önümüzdeki dönemde sadece deniz, kum, güneş değil bu toprakların barındırdığı bütün zenginlikleri ön plana çıkaracak turizm yatırımlarıyla ülkemizi daha da çok geliştireceğine inancımız çok yüksek.” şeklinde konuştu.

VALİ OSMAN KAYMAK: "SAMSUN TURİZMİN HER ÇEŞİDİNE CEVAP VEREBİLİR!"

Vali Osman Kaymak ise  Lâdik’te modern bir tesisi açmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek şunları söyledi : “Lâdikli işadamlarını tebrik ediyorum. Kendi bölgelerine sahip çıktılar ve böyle güzel bir eseri Samsun’a kazandırmış oldular.Samsun tarım, sanayi ve turizm kenti. Samsun turizmin her çeşidine cevap verecek şekilde imkân ve destinasyonları olan bir yer. Ama bunu çok iyi kullanamıyoruz ve istifade edemiyoruz. Samsun’da  atık sular denize dökülmüyor ve o yönüyle deniz turizmi açısından çok önemli potansiyeli var. Şahinkaya Kanyonumuz, Kuş Cennetimiz, Ayvacık Gölümüz, Akdağ Kayak Tesisimiz ve bunların ötesinde kaplıca turizmi açısından çok ciddi potansiyellerimiz var.

SAMSUN KAPLICA TURİZMİNİN MEYVESİNİN YENDİĞİ İL OLACAK

 Kaplıca konusunda önümüzde iyi bir Afyon örneği var ve artık Türkiye’nin kaplıca merkezi haline döndü. Buraya alternatif Havza ve Lâdik neden olmasın? Ladik ilçemiz; Akdağ kayak merkezi, Lâdik gölü, Ladik Hamamayağı kaplıcaları ve birçok güzelliği ile ilgi odağıdır. İşte bu tesis bunun güzel bir örneği. Arkadaşları tebrik ediyorum. Aynı şekilde Havza’da da bir otel yapılıyor. Biz gerçekten turizm potansiyelini değerlendirmek derken bunu kastediyoruz.Yatırımcı arkadaşlar ciddi şekilde ellerini taşını koydular ve buna inandılar. İnsanlar artık kaliteye para veriyor. Allah’ın lütfettiği termal suyu kaliteli tesislerle sunmak durumundayız. Eski klasik anlayışla insanları burada misafir edemeyiz. İnşallah Havza’daki otel de kısa zamanda bitecek. Samsun kaplıca turizminin değerlendirildiği ve mevyesinin yenildiği bir il olacak. İnşallah bunları bölge olarak önümüzdeki yıllarda göreceğiz.” 

SAMSUN'UN YATAK KAPASİTESİ 10 BİNİ BULDU

Trabzon, Ordu ve komşumuz Amasya’nın turizm potansiyelini değerlendirme konusunda çok güzel gelişmeler kaydettiğini belirten Vali Osman Kaymak konuşmasını şöyle tamamladı: " Samsun bunların hepsinden çok daha yüksek bir potansiyele sahip. Ama özellikle Ortadoğu’dan Samsun’a direk uçak seferleri olmadığı için insanlar İstanbul’a gidiyor. Kuveyt’ten direk seferler bu yaz başladı, önümüzdeki yıl da devam edeceğini düşünüyoruz. Biraz önce aldığım bilgiye göre Bağdat-Samsun seferleri de her hafta yapılıyor ve oradan da ciddi sayıda turist geliyor. Önceki Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz ile Rusya konusunda çok çalıştık ama gördüğümüz kadarıyla kuzeyden istediğimiz turisti alamıyoruz. Demek ki bizim birinci önceliğimiz Ortadoğu. Arap turizmine yönelmemiz lazım. Onun için de Sayın Milletvekillerimizle birlikte direk uçak seferleri konusunu aşarsak, turizmden istediğimiz payı alacağımızı düşünüyorum.

SAMSUN KONGRELERDEN DE CİDDİ PAY ALIYOR

 Samsun kongrelerden de ciddi pay almaya başladı. Şu anda Samsun’un otel kapasitesi misafirhanelerle birlikte 10 bini buldu. Başta Çiğdem Hanım olmak üzere diğer milletvekillerimiz ile birlikte 19 Mayıs 1919’un 100. Yıldönümü kutlamaları için ciddi bir hazırlık içerisindeyiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde Yüzüncü Yıl kutlamalarını Samsun'a yakışır etkinlik ve programlarla yapacağız.İnşallah önümüzdeki sene Samsun’da çok yoğun misafirimiz olacak, herkes Samsun’u konuşacak."

Konuşmaların ardından protokol üyeleriyle birlikte hatıra çamı dikerek açılışı kurdelasını kesen Valimiz Sayın Osman Kaymak, daha sonra tesisi gezerek Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Dilmen’den bilgi aldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat  
 
 
Samsun Ladik Termal Otel Hilas Açıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Demir'den 23 Nisan mesajı: Mirasımız, büyük ve güçlü Türkiye
Demir'den 23 Nisan mesajı: Mirasımız, büyük ve güçlü Türkiye
Ekrem İmamoğlu'nun belediye çalışanlarına yemek menüsü talimatı
Ekrem İmamoğlu'nun belediye çalışanlarına yemek menüsü talimatı