Sokaklara karma polis ekibi Samsun Emniyet Müdürlüğü, değişik şubelerde görevli polisleri bir araya toplayarak karma bir asayiş ekibi oluşturduğu ve Samsun sokaklarının güvenliği için Samsun'da uygulama başlattığı öğrenildi.

Samsun'da trafik, narkotik, KOM, TEM, cinayet, asayiş gibi şubelerde görevli polislerinden oluşan bir asayiş ekibi kurulduğu öğrenildi. Söz konusu asayiş ekibinin Samsun'da uygulamalar yaptığı ve bahse konu ekibin kısa sürede başarı sağlamaya başladığı ortaya çıktı. Yeni proje sayesinde örneğin bar aramasında her polisin aramalarda kendi uzmanlık alanıyla arama yaptığı ve bu sayede uygulamalarda gözden kaçan bir unsurun olmamasının amaçlandığı öğrenildi.

 

Daha önce Samsun sokaklarında "Balyoz" ismi ile devriye gezen polis ekipleri olduğu bilinirken, vatandaşlara sert uygulamalar yaptıkları iddiasıyla söz konusu ekip hakkında pek çok şikayet yapılıyordu. Yeni kurulan asayiş ekibinin sert müdahaleler yerine suç ve suçlu psikolojisi konusunda kendi alanlarında uzman polislerin uygulama yapmalarının sağlanmasının amaçlandığı belirtiliyor. Yeni kurulan asayiş ekibinin örneğin, Atakum İlçesi'nde bulunan eğlence mekanlarına yapmış oldukları uygulamalarda müşterileri rahatsız etmeden görevlerini yapmaları, vatandaşlarca taktir topluyor. Kaynak:Samsun Etik Haber

Sokak Karma Poılis Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kuvvetli sağanak sel ve su baskınlarına karşı dikkat! Etkisini artıracak
Kuvvetli sağanak sel ve su baskınlarına karşı dikkat! Etkisini artıracak
Hasan Togar'dan müjde! Yakında hizmete giriyor
Hasan Togar'dan müjde! Yakında hizmete giriyor