Damat Albayrak bakan değil vekil gösterilmesine ne dedi Bakan Berat Albayrak, tam 12 gazetenin birinci sayfasında yer alarak bakanlık görevinin sonlanmasını değerlendirdi.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da damadı olan Bakan Berat Albayrak’ı kastederek “Damat milletvekili listesindeyse, kesinlikle kaybedeceklerini düşünüyorlar. Kalacaklarından emin olsalar, damadı milletvekili adayı yapar mıydı? Bakan yapabilmek için milletvekili listesine sokmazdı” dedi.

Muharrem İnce’nin bu açıklamasından sonra Bakan Berat Albayrak, tam 12 gazetenin birinci sayfasında yer alarak bakanlık görevinin sonlanmasını değerlendirdi.  

“YENİ BAKANA, 'BUYUR ARKADAŞIM' DİYECEĞİZ”

Berat Albayrak, dün gazete ve TV'lerin Ankara temsilcileriyle bir araya geldi. Albayrak bakanlık görevinin sonlandırılmasına ilişkin “Yerli üretim, yerli kaynak, istihdam, ithalatın düşmesi, cari açığın düşmesi, bütün bu yol haritası hazırlandı. Vicdanım rahat. Yeni bakana, 'buyur arkadaşım' diyeceğiz. Berat Albayrak geldi böyle, sonra? Berat Albayrak bugün var, yarın yok. Berat Albayrak'tan sonra bu süreç devam etmeyecek mi?” açıklamasında bulundu.

24 Haziran'daki seçimlerde daha önce Erdoğan’ın sırası olan İstanbul 1. bölgeden 1. sırada aday gösterilmesine ilişkin ise Albayrak, “Böyle bir listede olmak şeref. AK Parti’de görev alınmaz, tebliğ edilir” dedi.

İşte o gazetelerin kupürleri:

Odatv.com

Damat Albayrak vekil gösterilmesine ne dedi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Piazza’da Rengarenk 19 Mayıs
Piazza’da Rengarenk 19 Mayıs
İmamoğlu
İmamoğlu"Her Zaman Cemil Deveci'nin Yanındayız"