Advert

Samsunspor tarihine damga vurmuş Kaleci Tekin'in sıra dışı yaşamı kaleme alındı.

Oynadığı maçlarda yaptığı inanılmaz kurtarışları kadar maçlarda giydiği renkli kazağı, son model spor otomobili ve kıyafetleriyle bir dönem fenomen olan Samsunspor'un eski kalecisi Tekin Üstündağ'ın fırtınalı yaşam öyküsü kaleme alındı. 

Emekli Üsteğmen Dr. Bülent Arpat tarafından kaleme alınan ve 'Efsane Kaleci' başlığını taşıyan kitapta kaleci Tekin'in amatör kulüplerde başladığı kalecilik yaşantısı ve sonrasında Samsunspor'a uzanan başarılı futbolculuk günlerinin yanı sıra doğumundan gençliğine ve özel hayatında yaşadığı çalkantılı aşklara kadar bir çok anısı da yer alıyor.
 
Samsunspor tarihine damgasını vuran kaleci Tekin Üstündağ'ın yaşam öyküsünü kaleme alan Dr. Bülent Arpat 'Efsaneler sadece öldüğü zaman değil yaşarken de anılmalı ve ödüllendirilmeli' diyerek amacının Samsunspor efsanesinin yeni nesillere anlatmak olduğunu ifade etti. 

Yeni nesil öğrenecek

Kitabın yazım aşamasının yaklaşık 2 yıldan fazla sürdüğünü belirten Arpat, 'Kaleci Tekin  gençliğimizin Samsunspor'un bir efsanesiydi.Onun yaşamını kaleme almak benim için bir onur ve gururdur. Yaklaşık 2 yılı aşan süreçte onu tanıyan, onunla beraber futbol oynayanlar ve dostlarını tek tek gezerek aldığımız notlarla bu kitabı derledik.Sonuçta ortaya çıkan kitabı okuyan herkesin Samsunspor'un efsanesi Kaleci Tekin'i daha iyi tanıyıp anlayacağını umuyorum' dedi. 

Samsunsporluluk ruhu vardı

Kaleci Tekin'in futbol oynadığı yıllarda Samsunsporluluk ruhunun olduğunu belirten Arpat, 'Bu kitabı okuyanlar hep söylenen ama bu günlerde sözden öte geçmeyen Samsunsporluluk ruhunun ne olduğunu iyi anlayacaklar.Kulübün maddi imkanı olmadığı için galibiyet primini bile kendi cebinden ödeyen bir Kaleci Tekin efsanesini yazdık. Bir büyük efsane Haspi Ağanın maddi manevi fedakarlıklarına değindik.Bu fedakarlıkları şimdi yapanı görmek mümkün mü? Samsunspor'da nice efsane isimler vardır ama ben bir tanesinin yaşamını kaleme alabildim. İnşallah bundan sonra diğerleri de kaleme alınır' dedi. 

Kaleci Tekin Kitap Arpat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Togar
Başkan Togar"Yüreğimde sadece Tekkeköy Sevgisi var"
Karadeniz PERDER’de Osman Kalafat güven tazeledi
Karadeniz PERDER’de Osman Kalafat güven tazeledi