Advert

Ramazan Eğlence ayı mı?

Kudüs’te yaşanan saldırılar ve bu saldırılar sonrası meydana gelen müslüman katliamı nedeniyle Türkiye’de 3 günlük ulusal yas ilan edilirken, Samsun’daki bazı belediyelerle birlikte Yeşilyurt Alışveriş Merkezinin Ramazan ayında eğlence ve konserler düzenlemesi büyük tepki çekiyor.

Ortadoğu da her gün yüzlerce müslüman şehit olurken, Afrin’de ve Güneydoğu da güvenlik güçlerimiz şehadet şerbeti içerken, bir ibadet ve mağfiret ayı olan Ramazan ayını festival ve konser ayına çeviren zihniyete  Uluslararası Gazeteciler Derneği Başkanı Nihat Alparslan, büyük tepki gösterdi.

Alparslan, Ramazan ayının, eğlence ayı değil ibadet ayı olduğunu vurgulayarak bu tür programlara son verilmesi çağrısında bulundu…

Alparslan, ‘Atakum Belediyesi ve Yeşilyurt Alışveriş Merkezinin Ramazan ayı boyunca “Ramazan Eğlenceleri” adıyla düzenlediği programları, müslümanların gerçek dini duygularıyla  dalga geçme olarak görüyoruz.  Ramazan ayı, ibadet ve Kur’an ayı, bir mağfiret ve hidayet ayı olarak olarak görülmesi gerekirken tam tersine, bu programlar teravih ve iftar saatlerine denk getirilerek, halkın bu tür boş şeylerle zamanın geçirmesine neden oluyor. Yeşilyurt’un getirdiği sanatçı Derya Uluğ’un, Gripin grubunun, Atakum Belediyesi programında yer alan Sıra Gecelerinin, sanatçı Volkan Arslan’ın  Ramazan ayı ile ne alakası var. Bu sanatçılara belediye bütçesinden vatandaşın vergisinden ne kadar para ödendiği ayrı bir soruşturma konusudur. Gençlerimize türkülerle şarkılarla mı Ramazan ayının önemini maneviyatını anlatacaksınız? Hem de ülkemiz yangın yeriyken, şehitlerimiz varken bunu yapanlara söylenecek sözü kamuyounun takdirine bırakıyorum‘ dedi.

Uluslararası Gazeteciler Derneği Başkanı Nihat Alparslan Atakum Belediyesi Yeşilyurt Avm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Togar
Başkan Togar"Yüreğimde sadece Tekkeköy Sevgisi var"
Karadeniz PERDER’de Osman Kalafat güven tazeledi
Karadeniz PERDER’de Osman Kalafat güven tazeledi