Advert

FETÖ davasında yargılanmaktan mı korktu?

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında görevinden istifa ederek milletvekili adaylığını açıkladı.

Basın açıklamasına, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Turan Çakır, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, AK Parti Samsun eski İl Başkanı Muharrem Göksel ve çok sayıda partili katıldı.

19 Yıldır Samsun'da Belediye Başkanlığı yaparak eski Başkan Kemal Vehbi Gül'ü geride bırakan  Yılmaz'ın milletvekili olma arzusunun altında FETÖ PDY terör örgütü ile ilgili yargılanma korkusunun yattığı öğrenildi. 

Görev yaptığı dönem de FETÖ örgütünün mensuplarına ciddi hizmetler veren Yılmaz'ın örgüte olan yakınlığı ile ilgili  ilgili şehir de yayın yapan bazı haber sitelerinde ki haberler dikkat çekmişti.

İŞTE O HABER;

Yaklaşık 8,5 yıl önce jandarma ekipleri tarafından Samsunspora alındığı iddia edilen bağışlardaki usulsüzlük iddiaları ile ilgili başlatılan “A Takımı” adlı operasyonın soruşturması kapsamında 61 kişinin ifadesine başvurulmuş aralarında Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın da bulunduğu 43 kişi hakkında iddianame hazırlanmıştı.

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesine sunulan ve 44 sayfadan oluşan iddianamede, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz hakkında 49 yıla kadar hapis cezası isteminde bulunulmuştu…

Bu süreçte Başkan Yılmaz ceza dahi almazken, o dönemin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kenan Şara ve Başkan Yardımcısı Adnan Bahadır aylarca cezaevinde yatmıştı.

Bu süreçte ceza almayan Yılmaz uzun süren sessizliğinin ardından “Samsunspor’a yardım için para topladık diye, irtikap suçlamasıyla bütün arkadaşlarımı aldılar, utanmasalar beni de alacaklardı” gibi garip bir açıklama yapmıştı.

Edinilen bilgiye göre A Takımı operasyonu Fethullah Gülen örgütünün Başkan Yılmaz’a gözdağı verme ve sindirme operasyonu olduğu iddia edilirken, A Takımı operasyonunu yöneten Albayın Samsunspor’un eski Başkanlarından Adnan Ölmez’in sahibi olduğu Borsan Grupta yüklü bir maaşla işe başlaması dikkati çekmişti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ceza almadığı ve ‘Beni de alacaklardı’ dediği A Takımı operasyonunun ardından Fethullah Gülen Cemaatine yakın Türk Turkuaz Derneğinin organizasyonuyla 2012 yılında ABD’ye beraber gittiği geziye cemaatin eğitim kurumu olan Feza Eğitim Kurumları Genel Koordinatörü Bilal Karaduman, iş adamları Burhan Erçal, İbrahim Canikli gibi Samsun’un tanınan simaları katılmış ve Gülen Okullarını ziyareti de kapsayan seyahat 5 gün sürmüştü.

5 günlük gezi de Başkan Yılmaz ile Fethullah Gülen cemaatinin gizli bir anlaşma mı yaptığı sorusu hala sırrını korurken, o dönem sonrası Yılmaz’ın Fethullah Gülen Örgütüne yakın yaptığı hizmet ve hamleler dikkat çekti.

Fethullah Gülen Örgütüne yakın olduğu iddia edilen Tanrıverdi Holdingin yapımını üstlendiği Sheratone Otele 27 kat imar izni Büyükşehir meclisinden geçerken, yine Örgütün yayın Organının muhabiri Büyükşehir Belediyesinde basın bürosunda işe başlatıldı.

Cemaatin haftalık toplantılarını kaçırmadığı söylenen ve Kurupelit Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde köylülerle arazileri yakın çevresinin üzerine geçirdiği iddiasıyla yargılanan Turan Çakır Başkan Yardımcısı olurken, Samsun’da cemaate yakın şirketlerinin açılış kurdelasını Yusuf Ziya Yılmaz kesiyordu.

Özel İdare yolsuzluğunda adı geçen ve paralelci diye görevden alınan eski Gençlik Spor Bakanı Suat Kılıç’a yakın bir gazeteciye yine Büyükşehir Belediyesinin basın bütçesinden paralel imamların talimatlarıyla yüklü miktarda ödemeler yapıldığı da bir başka iddia.

Bu günlerde Sabah Gazetesinde Paralele yakın doktora milyonluk ihaleleri dağıttığı ve paralele yakın isimlere Gökdelen kule ve diğer inşaatlarda imar izni vermekle suçlanan Yılmaz istemeden de olsa A Takımı operasyonu ile başlayan süreçte cemaatin evliyası haline mi dönüştü?

Sosyal demokrat yapısıyla tanınan, Anap’tan AK Partiye geçen Yılmaz’ı Fethullah Gülen örgütü A Takımı operasyonu ile kumpas altına mı aldı?

FETÖ DOSYASINDAKİ FETÖ/PDY ŞEMASI VE İSİMLER

Fehmi Demirbağ’ın ekranlarda gösterdiği ‘Samsun’da FETÖ Üst Yapılanması; Siyaset – Bürokrasi – İşadamı ve İhale Çarkı’ isimli dosyadaki şemada;

FETÖ/PDY Örgütünün Samsun İmamları

Bilal Karaduman – Firari

Ömer Yazıcı-   Firari

Osman Reis-  Firari

FETÖ/PDY Örgütünün Samsun Finansörleri

Servet Keskinsoy

Turan Çakır – Belediye FETÖ – Belediye Başkan Vekili

Ersin Yılmaz – Sağlık İmamı

Hüseyin Tozlu – Tutuklu İşadamı – Örgüt Finansörü

Vedat Daştan – Tutuklı İşadamı – Örgüt Finansörü

FETÖ/PDY Örgütünün Samsun Kuryesi

Muharrem Durmuşoğlu – Firari – Mütevelli Heyet İmamı ve Örgütün Kuryesi

FETÖ/PDY Örgütünün Samsun Kasası

Avukat Fevzi Cem Şenocak – FETÖ Elebaşı Gülen’in Avukatı – Örgütün Kasası

FETÖ/PDY Örgütünü Himaye Eden

Yusuf Ziya Yılmaz  - Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı - Örgütü Himaye Eden

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Togar
Başkan Togar"Yüreğimde sadece Tekkeköy Sevgisi var"
Karadeniz PERDER’de Osman Kalafat güven tazeledi
Karadeniz PERDER’de Osman Kalafat güven tazeledi